Giyilebilir Teknoloji En Çok Kimler Kullanıyor?

PricewaterhouseCoopers, giyilebilir teknoloji kullanıcılarının davranışları ve tutumları için hazırladığı raporda, ebeveynlerin kullanım açısından öne çıktığını vurguluyor.

Rapor incelendiğinde, çocuksuz ebeveynlerde yüzde 24’lük çocuk sahibi ebeveynlerde yüzde 49’u seviyesinde giyilebilir teknoloji cihazı bulunuyor. Ek olarak, ebeveynlerin yüzde 20’si bu cihazları sağlıkla ilgili sebeplerden dolayı kullanırken, çocuk sahibi olmayan çiftler ilk cihazlarını hediye olarak alıyorlar.

Yeni nesil de beklendiği gibi diğer gruplara göre daha çok giyilebilir teknolojileri kullanıyor. Şaşırtıcı olan ise, bu cihazları en çok kullanan yaş grubunun, bu yeni nesil değil; tersine 35-49 yaş arası yetişkinler olduğu. Büyük ihtimalle fiyatlarının yüksekliği buna sebep olmuş olabilir.

PricewaterhouseCoopers’ın raporunda bu cihazların kullanım süreleri de incelenmiş. Rapora göre, akıllı giysi kullananların yüzde 33’ü, artık bu giysileri kullanmıyor. Akıllı gözlüklerde ise bu oran yüzde 16.Fitness bantları ve akıllı saatlerde ise yüzde 18-22 seviyelerinde.

Yapılan ankete cevap verenlerin büyük çoğunluğu, cihazların fiyatından memnun olmadıklarını söyleyerek, fiyat-performans rasyosunu beğenmediklerini söylemişler. İkinci neden ise, bu cihazları satın aldıktan daha sonra kullanmamak ve paranın gereksiz harcanmış olacağı korkusu.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı