Kasasız Market Artık Amazon Go ile Gerçek!

İnternetten alışverişin yaygınlaşmasında büyük katkısı olan Amazon şimdi yepyeni bir uygulamayı da hayatımıza sokmaya hazırlanıyor. Amazon içerisinde kasa ve kasiyer olmayan market deneyimini gerçeğe dönüştürdü. ABD’nin Seattle şehrinde açılan market Amazon Go adını taşıyor. Amazon Go, şu an aktif olarak alışverişe açık değil; 2017 yılının başlarında dış müşteriler açılması bekleniyor. Şu an sadece Amazon çalışanları alışveriş yapabiliyor.

Market yaklaşık 167 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş. Şu an bakkalarda bulabileceğiniz pek çok ürün, atıştırmalıklar, yemek kitleri, şefler tarafından hazırlanmış yiyecekler ve kahvaltılıklar market ürün yelpazesinde yer alıyor. Müşteriler markete girmeden önce Amazon Go uygulamasını yüklemiş olmalılar. Mağazaya girerken Amazon Go uygulamasını açılmış olması gerekiyor. Müşteriler mağazaya girdikleri andan itibaren bilgisayar görüş teknolojisi, derin öğrenme ve sensörler yardımı ile takip edilmeye başlanıyor. Böylece her müşterinin hangi ürünü aldığı tespit edilebiliyor. Ürün alışverişini yapan müşteriler mağazadan çıktıktan sonra, hangi ürünleri aldığından haberdar olan Amazon, bu ürünlerin ücretini Amazon Go uygulaması üzerinden, ilgili müşterilerinin Amazon hesaplarından kolayca alıyor.

Bu yeni uygulama ile müşteriler hem kasa sırası beklemiyor hem de Amazon her müşterisini daha yakından tanıyabiliyor. Böylece müşterilerine onların ilgilenecekleri ürünleri ve önerilerini daha sağlıklı sunup; satışa dönüştürebiliyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı