İngilizler İnternete Akıllı Telefonlarından Giriyor! - Moblobi.com
Yaşam

İngilizler İnternete Akıllı Telefonlarından Giriyor!


İnternet’e erişmek için akıllı telefon kullanan Britanyalıların sayısı 2012’den bu yana neredeyse iki katına çıktı.

İngiltere’deki insanların yüzde 75’i 2012 yılındaki yüzde 51’e kıyasla akıllı telefon kullanıyor.

Google tarafından yayınlanan bir rapora göre, İngilizlerin yüzde 65’i bilgisayar yerine akıllı telefon aracılığıyla internete girdiklerini söylüyor. 2012’de insanların sadece yüzde 35’i aynı şeyi söyledi. Ayrıca, İngilizlerin yüzde 41’i bir tablet ve bir akıllı telefon kullanıyor.

Google ve Kantar TNS’in dünyanın her yerinde 625.000 kişiyle röportaj gerçekleştirdikleri beş yıllık çalışma, İngiliz akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 50’sinin sabah ulaştığı ilk şeyin akıllı telefon olduğunu keşfetti. Bu arada, yüzde 33’ü müziği dinlemenin birincil yolu olduğunu ve yüzde 32’si birincil haber kaynağı olduğunu söyledi. İngilizlerin yüzde 76’sı, TV izlerken akıllı telefonları veya diğer bağlı cihazları kullanarak çevrimiçi oluyor.

Akıllı telefon kullanımı, tüm demografik alanlarda büyüme gösterdi; 55’li yaşların yüzde 45’inde artık bir akıllı telefon kullanılıyor, ancak en fazla kullanan 25 yaşın altında. 25’lerin altındaki yüzde 88’i en az bir defa arama motorlarını kullanıyor; yüzde 90’ı sosyal ağları, yüzde 88’i de e-postalarını cihazlarıyla haftada bir kez kontrol ediyor. Ek olarak, haftada en az haftada bir çevrimiçi video izleyenlerin oranı %77.

Google Ingiltere genel müdürü David Black, “Bu derinlemesine rapor, içeriği tüketme biçimimizde büyük bir değişim olduğunu gösteriyor” dedi. “Akıllı telefon kullanmak ikinci alan haline geliyor ve düzenli olarak birden fazla cihaz kullanıyoruz. Pazarlamacılar için, yenilik yapanlar ve mobil cihazlardan en iyi şekilde faydalananlar başarılı olacak ”

Daha geniş anlamda baktığımızda İngiltere’nin yüzde 83’ü artık kişisel amaçlar için internet kullanıyor Fransa ve Almanya gibi diğer büyük Avrupa ülkeleri ile aynı seviyede.

Dahası, İngiltere’deki günlük İnternet kullanıcılarının oranı 2012’de yüzde 56’dan bugün yüzde 68’e yükseldi. İngilizlerin yüzde 84’ü, internete, bilgiye ihtiyaç duyduklarında aradıkları ilk yer olarak kullanıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı