Mobil reklam İngiltere’de büyüyor

Mobil video reklam hacmi yıllık 693 milyon EURO’ya ulaşmasıyla en hızlı büyüyen reklam biçimi. 2016’da İngiltere’de toplam dijital reklam harcamalarının yüzde 29’unu oluşturdu.

Yıllık IAB UK ve PwC dijital reklam harcama raporuna göre, dijital reklamcılık% 17.3 artarak 2016’da  103.3 milyar £’a çıktı – dokuz yıldaki en hızlı büyüme oranı. Mobil reklam harcaması, toplam video harcamalarının yüzde 63’ünü, içerik ve yerelden reklamın yüzde 76’sını ve sosyal medyanın yüzde 79’unu oluştururken, toplam dijital reklam harcamalarının yüzde 38’ini oluşturarak yüzde 50,3 artışla 3.87 milyar £’a ulaştı.

Genel video segmenti, yüzde 243 büyüyerek 465 milyon Euro’ya çıktı.  Outstream, mobil videonun yüzde 56’sını ve tüm video harcamalarının yüzde 43’ünü oluşturuyor – videodan önce gösterilen videolar ve post-roll harcaması yüzde 12 artarak 603 milyon avroya çıktı ve bu da tüm videonun yüzde 55’lik payını temsil ediyordu.

IAB UK Pazarlama Direktörü James Chandler, “Mobil ve video içeriğini tüketen insanların artışı, dijitalin büyüme hızını neredeyse on yıldır en üst düzeye çıkardı” dedi. “Plakları geride bırakan, yenilikçi formatları deneyen ve insanların ilgisini çekmek ve şaşkına çevirmek için en iyi videoyu yapmak, markaların 10 milyar pounda ulaşmasını mümkün kıldı. Endüstrinin şu an karşı karşıya kaldığı sorunları görmezden gelmek imkansız, ancak dijital asla durmaz ve bu rakamlar, dijitalin uzun vadeli gücünün kanıtıdır. “

Toplam görüntülü reklam harcamaları 2016’da 3.77 milyar dolara ve geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26 arttı.

Sosyal medya sitelerindeki reklam harcaması yüzde 38 artarak 1.73 milyar dolara çıktı – bu da ekranın yüzde 46’sını temsil ediyor. Yalnızca mobil cihazlarda harcanan sosyal medya yüzde 54, içerik ve yerli yüzde 28 oranında bir artış gördü.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı