Mobil Temassız Ödeme, İngiltere'de Yüzde 247 Büyüdü! - Moblobi.com
Yaşam

Mobil Temassız Ödeme, İngiltere’de Yüzde 247 Büyüdü!


Yıl boyunca, özellikle öğle yemeğinde 38 milyon işlem yapılan temassız ödemelerde, 2016 yılında İngiltere’de 288 milyon dolar harcandı.

Worldpay şirketine göre mobil işlemler İngiltere’de 2016 yılında yüzde 247 oranında büyüdü. Tüm mobil temassız ödemelerin yüzde 54’ünü süpermarketler ve bakkallar oluşturuyor. Barlar, restoranlar ve publar yüzde 20 seviyesindeydi.

Sadece Londra’daki işlemler toplamın yüzde 32’sini oluşturuyordu.

Temassız Ödemeler artık İngiltere’deki tüm nakit dışı işlemlerin yüzde 28’ini oluşturuyor ve toplam harcama 2016’da £ 10bn’ı aşıyor. Worldpay Aralık ayında, temassız ödemelerde 1.5 milyar dolara yaklaşılacağını ve alışveriş başına ortalama 10.39 £ harcanacağını iletiyor.

“Temassız kartlar, mobil ödeme sistemlerinin hızla benimsenmesi, altyapı yatırımları ve tüketiciler arasındaki kullanımının artırılmasının önünü açıldı. İngiltere’de günümüzde beş kişiden biri bu teknolojiyi günde en az bir kere kullanıyor ve Londra’daki insanların üçte birine yükselecek “diyen Worldpay’ın İngiltere’deki CMO James Frost, şöyle devam etti:

“İnsanlar akıllı telefonlarıyla ödemeye daha fazla alıştıkça, cep telefonunun çevrimiçi ve çevrimdışı perakende kanallarında daha etkin köprü kurmaya başlayacak, geleneksel ödeme kartının geleceğini giderek tehdit edecek. İngiltere’de alışveriş yapanların yarısından fazlası zaten cüzdanlarını evde bırakıp akıllı telefonlarında her şeyin bedelini ödeyeceklerini söylüyor. “

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı