Bahçeşehir Üniversitesi E-spor Bursu Veriyor! - Moblobi.com
Yaşam

Bahçeşehir Üniversitesi E-spor Bursu Veriyor!


Malumunuz olduğu gibi Yurtdışında okumak isteyenlerin burs almak için okullara başvurduğu en önemli kıstas spor bursudur. Farklı branşlarda başarı kazanmış kişilerin spor bursu almasına alışkındık ancak e-spor bursuyla daha geçen yıl ABD, Norveç ve İsveç’te tanışmıştık.

Popüleritesi her geçen gün artan e-spor, artık akademinin de dikkatini çekiyor. Bahçeşehir Üniversitesi ise bu uygulamanın Türkiye’deki öncüsü oldu.

Oyun tarafında zaten birçok öncü program ve bölüme imza atan BahçeşehirÜnversitesi, Riot Games’in League of Legends Türkiye Şampiyonluk ve Yükselme Liginde yer alan başarılı e-sporculara burs vereceğini açıkladı ki bu burs oranı %100’e kadar ulaşabiliyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel tarafından yapılan açıklamada e-spor alanında kendisini geliştirmek isteyen yeteneklereher türlü destek verileceğinden bahsediliyor.

Bölüm ücretlerin yaklaşık 40 bin TL’ye ulaştığı düşünülürse yüzde 100’e varan eğitim bursu gerçekten önemli. Başvurular “ApplyBau” üzerinden alınacak.

Oyun delisi olan, bu tarafta yeteneği olduğunu düşünen ve en önemlisi de bunu bir kariyer olarak seçmek isteyen tüm gençleri başvurmaya davet ediyoruz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı