Apple Türkiye’de Uluslararası Garanti Sunmayacak! - Moblobi.com
Yaşam

Apple Türkiye’de Uluslararası Garanti Sunmayacak!


Apple ürünleri için artık Türkiye’de uluslararası garanti sunmayacak

Bugüne kadar yurt dışından bir Apple ürünü satın aldıysanız şirketin uluslararası garanti imkanı dahilinde bir yıl süresince ücretsiz tamir, değişim vb. hizmetlerden yararlanabiliyordunuz. Ancak bugünden sonra bu kullanıcılar Türkiye içerisinde Apple mağazalarından veya yetkili servis sağlayıcılarından uluslararası garanti ayrıcalıklarını elde edemeyecekler.

Şirket tarafından resmi olarak açıklanmış olmasa da, teknik bölümden “Dünya çapındaki garanti kapsamı bugünden sonra Türkiye’de geçerli değil. Yakın zamanda Türkiye’de resmi açıklama olacak ancak şimdilik telefonla irtibat kuran müşterilerimize bu açıklamayı yapıyoruz.” Gibi bir açıklama geldi.

Digital Age’de bulunan habere göre, uluslararası garantinin hangi tarihten itibaren geçerli olacağı konusunda ise, “Bugünden itibaren geçerli değil” cevabı alındı.

Vergisel bazı fiyat avantajları nedeniyle yurtdışına çıkanlar genelde Apple ürünleri oradan almayı tercih ediyordu. Türkiye’den alınan ürünlerde iki yıl olan garanti süresi, yurt dışından satın alınan ürünlerde bir yıl ile sınırlıydı. Yurtdışına çıkma ve Apple ürünü alma planları olanları üzecek gibi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı