Meditasyon Sırasında En Etkili 10 Müzik!

Günümüzün stresli hayatında rahatlamaya yarayan yoga ve meditasyon müzik alternatiflerinden en iyi 10 müzik, haberimizde...

Son dönemlerde trend haline gelen yoga ve meditasyon uygulamaları; insana ve ruhuna özellikle de içinde yaşadığımız yoğun ve stresli hayatlarda, iyi geliyor. Meditasyon müzik eşliğinde yapıldığında ise çok daha etkili hale geliyor. Meditasyon için en iyi 10 müzik önerisi, haberimizde…

En iyi 10 meditasyon müzik önerisi:

1- Ocean Waves

Meditasyon ve yoga için tasarlanmış okyanus dalgaları içeren müziklerle; kendinizi bir okyanus ya da bir plaj kenarında gibi hissedebilirsiniz. Bir meditasyon müziği olan Ocean Waves tamamen denizdeki dalga sesleri içeren harika bir müzik.

2- Relax

Ağır çekim elektronik rahatlatıcı seslerden oluşan Relax müzik yoga ve meditasyon için birebir. Bu müzik sayesinde zihninizi tamamen boşaltabilir ve rahatlayabilirsiniz.

3- Satori

Yoga ve meditasyon müzik alternatiflerinden biri olan Satori bambu flüt ve farklı enstrümanlarla yapılan bir müzik. Bu müzik yoga ve meditasyon müzikleri arasında iyi bir alternatif olabilir.

4- Music For Healing

Son 35 yılın en iyi sanatçılarından biri olarak görülen Stevev Halpern’in eseri olan “Music For Healing” adlı müzik şifa ve yoga için hazırlanmış. Müzikte farklı enstrümanlardan yararlanarak rahatlatıcı bir uyum yakalanmış. Böylece uyum içine kendinizi kaptırarak şifa bulup meditasyon yapabiliyorsunuz.

meditasyon muzik moblobi

5- Chakra Chants

Farklı enstrüman ve seslerden oluşan “Chakra Chants“; dinginleştirmeye ve rahatlatmaya yardımcı olabilecek bir diğer alternatif. Bu müzik ile iyimser pratiğiniz ve rahatlama duygularınız gelişecektir.

6- Medition and Yoga

Kızılderili flütü ve kuş seslerinden oluşan “Medition and Yoga” adlı bu müzik; başka dünyalara yolculuk yapmış hissi yaratıyor. Bu müzik ile meditasyon ve yoganızı büyük rahatlama ile yapılabilir, günün yorgunluğundan ve stresinden kurtulabilirsiniz.

7- Music For Yoga

Music For Yoga”; özellikle gün içerisinde yaşadığınız yorgunluk ve sorunlarınızı kafanızdan silebilmeniz için hazırlanmış olan bir albüm ve yoga müziği. Bu albüm içerisinde farklı müzikler ve ilahiler bulunuyor.

8- World Yoga

Telli müzik aletleri ile yapılan “World Yoga”; en çok tercih edilen yoga müziklerinden biri. Müziğin ritmine kendinizi kaptırarak dünya üzerinde bir tura çıkabilirsiniz. Geleneksel ve akustik eserlerin harmanlanması ile oluşturulmuş ilginç ve güzel bir yapıya sahip.

9- Escapes

Kaliforniyalı sanatçı Jeff Gold tarafından yapılan “Escapes”; zihnimizde duygusal ve melodik imgeler yaratıyor. Şarkı sağlıklı ve iyileştirici özelliği sayesinde sağlık merkezleri, kaplıcalar ve müzik terapi merkezlerinde dinletiliyor.

10- Buddha Bar XV

Uluslararası ritimlerle hazırlanmış olan “Buddha Bar XV”, meditasyon müzikleri arasında en iyilerinden biri. Müzik ile kendinizi farklı evrenlerde hissedebilir ve bu sayede bütün olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz.

Peki siz meditasyon veya yoga yapıyor musunuz? Tercih ettiğiniz meditasyon müzik alternatifleri neler? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Stresten Kurtulmak için 8 Meditasyon Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Müziğin İnsan Ruhuna İyi Gelen 5 Özelliği! haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Spotify’da Ders Çalışırken Dinlenecek Müzikler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı