Marka Sadakati Kazanmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken 3 Detay, Startsub Köşesinde! - Moblobi.com
Marka’ların Köşe Yazıları

Marka Sadakati Kazanmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken 3 Detay, Startsub Köşesinde!


İş dünyasında sunduğunuz hizmet ya da ürünü tüketici ile ilişkinizi geliştirmek için bir fırsat olarak kullanabilirsiniz. Tekrarlayan satışlarınızı artırmak ve kendinize sadık müşteriler yaratmak istiyorsanız indirim fırsatları ve kuponlar başarılı sonuçlar almak için en yararlı ve denenmiş yöntemler arasında yer alıyor. “İndirim” müşteriler için tılsımlı bir kelime. Tüketicilerin alışveriş yapma kararını vermesinde indirimlerin büyük bir rolü var. İndirim kuponları dışında, özellikle tekrarlayan satış yapan işletmeler geliştirdikleri sadakat programları ile müşterilerini müdavime dönüştürebiliyorlar. Peki başarılı bir sadakat programı ve indirim kuponu kampanyası nasıl yürütülür? Markanızın sadık müşteriler kazanması için dikkat etmesi gereken üç temel kuralı sizler için listeledik.

  1. Kuponları İletişim Kanallarınızdan Dağıtın

Müşterilerinizle düzenli olarak iletişime geçtiğiniz, onlara hitap ettiğiniz kanalların daha yüksek geri dönüşler yapmasını istiyorsanız ihtiyacınız olan dopingi size indirim kuponları sağlayacak. Günlük yaşamda bir markanın kendisiyle iletişim kurma çabasını müşteriler kolay kolay kabul etmez. Bu noktada elinizde ya iyi bir içerik ya da bir “havuç” olmalı. İndirim kuponları aradığınız doğru havuç. Örneğin e-posta pazarlaması yapıyorsanız e-postalarınıza cüzi miktarda da olsa bir indirim kuponu ekleyebilirsiniz. Alacağınız geri dönüşten memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz.

  1. Sadakat Programlarını Sade Tutun

İnsanların alışveriş alışkanlıkları ile küçük çocukların günlük yaşamları arasında aslında çok bir fark yoktur. Çoğu insan satın alma kararını en zahmetsiz ve en pratik biçimde vermeyi tercih eder. Eğer müşterilerinize yönelik bir sadakat programı geliştiriyorsanız hazırladığınız planın sade olmasına dikkat edin. Hatta mümkünse hazırladığınız program için bir sunum hazırlayın ve bunu sunumu küçük bir çocuğa anlatacakmış gibi düzenleyin. Sunum çok mu karmaşık kalıyor? O zaman hazırladığınız planı değiştirip sadeleştirin.

Devamı için tıklayın.

 


Startsub ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı izlemek için tıklayın.

Startsub’ı daha yakından tanımak ve web sitesini ziyaret etmek için tıklayın:

Startsub’ı Facebook’ta takip etmek için tıklayın.

Startsub’ı Twitter’da takip etmek için tıklayın.

Startsub’ı Instagram’da takip etmek için tıklayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı