E-Ticaret Siteleri için 7 SEO Önerisi, Startsub Köşesinde…

Startsub, e-ticaret siteleri için 7 SEO önerisini sizin için sıraladı:

Orta ölçekli bir işletme sahibisiniz, ön muhasebenizi (fatura kesme, cari, gelir-gider, müşteri ve stok takibi) düzenli tutuyorsunuz, satışlarınız da yolunda ve her işletme sahibi gibi satışlarınızı artırmak ve büyümek istiyorsunuz. e-Ticaretin giderek artan öneminin farkında olduğunuz için kendi web sitenizi açarak internetten satış yapmaya karar verdiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken noktalardan biri sitenizin Google’da görünür ve üst sıralarda yer alması olmalıdır. Çünkü ne kadar görünür olursanız o kadar çok kişi sitenizi ziyaret eder. Bu noktada “Siteme ne yapmam lazım?” dediğinizi duyar gibiyiz. Bu sorunun tek bir cevabı var, o da: SEO (arama motoru optimizasyonu). SEO konusunda size başlangıç noktası olması amacıyla e-ticaret sitenizde uygulayabileceğiniz temel SEO adımları:

  1. Hedeflerinizi belirleyin ve uygulamaya geçin. Pazara girmeden önce hedefinizin, beklentilerinizin ne olduğunu belirleyin. Rakiplerinizi tanıyın. SEO için kullanacağınız yardımcı araçların (Google Analytics etc.) kurulumunu yapın.
  2. Anahtar kelime araştırması yapın. Gireceğiniz pazarda önemli olan kelimeleri Google Trends veya Keyword Planner gibi araçlarla belirleyin ve bu kelimeleri de içeren daha uzun (long tail) anahtar kelimelerde yükselmeyi hedefleyin.
  3. Site yapınızı kullanıcı dostu hale getirin. Kullanıcıların sitenizde aradıklarını kolayca bulmalarını sağlayacak bir tasarımla ilerleyin. Sitenizin hızlı açılacak ve mobil dahil her platformda erişilebilecek hale getirin.
  4. Crawl analizi yapın. Crawl analizi arama örümceklerinin sitenizi ziyaret ettiğinde aldığı veriye benzer verileri almanızı sağlar ve sitenizde SEO açısından ne gibi iyileştirmeler yapmanız gerektiğini gösterir. SEMRush ve Deepcrawl gibi araçlarla sitenizi düzenli aralıklarla analiz edin. Çıkan sonuca göre sitenizde bulunan teknik hataları, çalışmayan bağlantıları düzeltin.

Devamı için tıklayın.

 


Startsub ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı izlemek için tıklayın.

Startsub’ı daha yakından tanımak ve web sitesini ziyaret etmek için tıklayın:

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı