Mobilde Bu Hafta / App Samurai / 31 Ekim 2016

App Samurai, Moblobi.com için haftanın ipucunu belirledi…

 

App Samurai’den Haftanın İpucu: Video Reklamlar ile Kullanıcı Edinebileceğiniz Sosyal Medya Mecraları

Sosyal medya mobil pazarlamada da en güçlü kanallardan bir tanesi. Hem etkileşim hem de user acquisition için hedef kitlenizin aktif olarak kullandığı sosyal medya platformlarında bulunmak çok kritik. Bununla birlikte sadece sosyal medya varlığının yanı sıra platformların mobil uygulamalar için özelleştirdikleri reklam modellerini de kullanmak mümkün.

Tüm dünyada en hızlı tüketilen içerikler olan video içerikler etkileşim ve geri dönüşüm olasılığı yüksek kaynaklardır. Mobil pazarlamada da video reklamların etkisi aynı ölçüde yüksektir. İşte video appinstall reklamlarını destekleyen sosyal medya mecraları ve bu mecralarda reklam açmakla ilgili bazı ipuçları…

– Facebook: Hedefleme seçeneği en gelişmiş sosyal medya platformu olan Facebook video appinstall reklamlarını destekler. Etkili bir video hazırladıktan sonra başarılı sonuçlar almak için kısa bir description kullanmanız, videonuzu Facebook’un bir özelliği olan Video ViewObjective ile optimize etmeniz, düzenli test ederek iyileştirmeler yapmanız yeterlidir.

– Instagram: Appinstall reklamları için en çok tercih edilen platformlardan bir tanesi de Instagram’dır. Instagram’da video reklam kampanyanızın başarılı sonuçlar alması için bir reklam videosu değil bir hikaye kurgusu oluşturmayı amaç edinmeniz, ilk birkaç saniyeyi etkili bir hale getirmeniz ve yine A/B testleri ile ideal reklamı oluşturup kullanmanız gerekmektedir.

– Twitter: Twitter’da yüksek geri dönüşler elde eden bir video reklam kampanyası için ilginç bir thumbnail görseli hazırlamanız/seçmeniz, TwitterAmplify ile segmentasyonu yapmanız, ideal video uzunluğunu tespit edip kullanmanız gerekmektedir.

– Snapchat: Snapchat’in diğerlerine göre daha yeni hayata geçirdiği video reklam hizmeti ile, uygulamanızın kitlesinin bu mecrada olduğuna emin olduktan sonra, reklam kampanyası yaratabilirsiniz. Bunun için video reklam kitlesine özel indirim kampanyaları oluşturabilirsiniz. Bilgilendirici olmasının yanı sıra eğlenceli bir video reklam olmasına bu mecrada dikkat etmeniz önerilir.

– YouTube: Özellikle oyun uygulamaları için ideal bir mecra olan ve son dönemlerde sıklıkla kullanılan YouTube video reklamları ile şansınızı deneyebilirsiniz. Burada video reklam oluştururken bir aksiyon çağrısı eklemeyi, ilk 5 saniyeye önem vermeyi ve hedef kitlenizi ikna etmek için bir kanal oluşturup uygulama içi videoları eklemeyi unutmayın.

 

 

App Samurai’yi daha yakından tanıyın:

 Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı