Mobilde Bu Hafta / App Samurai / 22 Ağustos 2016

App Samurai, Moblobi.com için haftanın ipucunu belirledi…

 

App Samurai’den Haftanın İpucu: AppMonetization Yöntemleri ile Uygulamanızı Kârlı Bir HaleGetirebilirsiniz!

Appmonetization, mobil uygulamaların trafikleri üzerinden geri elde edilmesidir. Uygulamanın kategorisine, kullanıcı alışkanlıklarına/davranışlarına ve uygulamanın kendisine göre tercih edilebilecek farklı yöntemlerle uygulamalar kârlı bir hale getirilebilir.

İşte o yöntemlerden en popüler olanları:

In-App Reklamlar: Uygulama içi reklam modelleri ile kullanıcıların bir uygulamayı kullanırken farklı bir uygulamaya ait reklamlar gösterilmesi ile CPM, CPI yahut CPA bazlı gelir edilmesine denir.

Data Monetization: Hedef kullanıcılarınızıyaş, cinsiyet gibi demografiklerinin yanı sıra indirdikleri uygulamalar gibi spesifik hareketlerine ve ilgi alanlarına ait verilerin data şirketlerine SDK’lar yoluyla iletilmesi ile gelir elde edilmesi yöntemi.

 

 

App Samurai’yi daha yakından tanıyın:

 Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı