Mobilde Bu Hafta / App Samurai / 17 Ekim 2016

App Samurai, Moblobi.com için haftanın ipucunu belirledi…

 

App Samurai’den Haftanın İpucu: Mobil Kullanıcı Etkileşimi Nasıl Arttırılır?

Gartner’in raporuna göre 2018’de mobil uygulamaların yüzde 0.01’i finansal olarak başarılı olabilecek. Yani sürdürülebilir ve akıllı bir planınız olmadan uygulamanızı ayakta tutmanız neredeyse imkansız. Bu aşamada devreye kullanıcıların sadece indirdiği değil, kullanmaktan keyif aldıkları bir uygulama geliştirmek giriyor. Bunu sağlamak ise etkileşim yaratmaktan geçiyor.

Mobil uygulamanızın kullanıcı etkileşimi arttırmak için faydalanabileceğiniz 7 yöntem şunlar:

Çok Kanallı İletişim: Uygulamanızı indiren kullanıcılara kendinizi hatırlatmak ya da etkileşim almalarını sağlamak için kullanabileceğiniz 3 kanal mevcut: PushNotifications, In-App Messaging ve Mailing. Uygulamanızın kategorisine, kullancı alışkanlıklarına göre ve bestpractice’lere dikkat ederek bu kanalları kullanırsanız, kullanıcılarınıza kendinizi hatırlatmış olursunuz.

DeepLinking: Deeplinking dış kaynaklardan gelen kullanıcıyı sig-up sayfasına yönlendirmeden uygulama içindeki ilgili içeriğe yönlendiren bir çözümdür. Bunu kullanarak kullanıcılarınızın vakit kaybetmeden uygulamanıza dönmesine olanak sağlayabilir ve retentionrate’i arttırabilirsiniz.

Sosyal Paylaşım: Kullanıcılarının uygulamayı kullanırken tecrübelerini paylaşmalarına izin vermek viral etki yaratabileceği gibi var olan kullanıcılarınızın uygulamayı daha sık ziyaret etmelerine de olanak sağlar.

Kişiselleştirme: Tüm iletişim sürecini kullanıcıya özel olarak geliştirmek her bir kullanıcınızın aidiyet duygusunu arttırabilir. İsimleriyle hitap etmek, uygulama içindeki davranışlarına göre yönlendirmek, pushnotification’lar ile bireysel bilgilendirmeler göndermek en başarı kişiselleştirme çalışmaları arasında yer almaktadır.

Uygulamayı Güncelleme: Artık kullanıcılarınızın geri bildirimlerini önemsememe lüksünüz yok. Bu nedenle belli aralıklarla uygulamanızı kullanıcılarınız ihtiyaçları doğrultusunda güncelleyin ve onları önemsediğinizi gösterin.

Ödül ve Teklifler: Yapılan araştırmaya göre, kullanıcıların %84’ü ödül veren uygulamaları tercih ediyor. Bu nedenle hem rekabet avantajı elde etmek hem de etkileşimi arttırmak için kampanyalar düzenleyin ve uygulama kullanıcılarınıza özel indirimler ya da uygulama içi ödüller verin.

Analiz & A/B Test: Etkileşim için oluşturduğumuz ve kullandığınız her bir kanalı, elementi test edin. Etkili sonuçlar almak için bütün etkileşim kanallarınızı ve elementleri test sonuçlarına göre optimize edin. A/B testlerini ve analizleri 3. Parti araçları kullanarak yapabilirsiniz.

 

 

App Samurai’yi daha yakından tanıyın:

 Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı