Mobilde Bu Hafta / App Samurai / 14 Kasım 2016 - Moblobi.com
Marka’ların Köşe Yazıları

Mobilde Bu Hafta / App Samurai / 14 Kasım 2016


App Samurai, Moblobi.com için haftanın ipucunu belirledi…

 

App Samurai’den Haftanın İpucu: Pre-Launch Döneminde Mobil Pazarlama İpuçları

İşte pre-launch döneminde başarılı bir pazarlama stratejisi için 8 ipucu…

1-Rakip ve hedef kitle analizi yapmadan yola çıkmayın. Her başarılı pazarlama stratejisi detaylı bir analizle başlar. Bu nedenle ilk yapmanız gereken şey hedef kitlenizi belirlemek ve tanımak olmalıdır. Aynı zamanda rakiplerinizi hem uygulamaları hem de pazarlama aktiviteleri açısından takip etmeniz gerekmektedir.

2-AppRelease tarihini netleştirin. Başarılı bir strateji kurgulamak için ilk adımlardan biri de launch tarihini kesinleştirmek ve onu baz alarak pazarlama aktivitelerini yürütmektir.

3-AppStorePage’i optimize edin. Uygulamanız çıkmadan ASO çalışmalarına başlamanız önemlidir. App name, description, screenshot’lar, ikon, video ve anahtar kelimelerinizi analizler sonunda hazırladığınızdan emin olun.

4-Beta Tester’lere ulaşın. Ubertesters, Betalist, Usertesting, Betabound gibi platformları kullanarak beta tester’lerin uygulamanızı test ettiğinden emin olun.

5-İçerik pazarlaması stratejinizi oluşturun. Web sitesinin yanı sıra bir blog oluşturarak kullanıcılarınıza hem uygulamanızı anlatın hem de dikkatlerini çekecek içerikler üretin. Kitlenizin bulunduğunu düşündüğünüz platformlar için de içerik oluşturmayı ihmal etmeyin.

6-Sosyal medya hesaplarınızı oluşturun ve aktif olun. Bütün platformlarda değil kitlenizin bulunduğu platformlarda var olmayı tercih edin. Kitlenizin sorularını bulun ve onlarla bu platformlar üzerinden etkileşim kurun.

7-Mail marketing’den faydalanmayı unutmayın. Web siteniz üzerinden oluşturduğunuz içerikler ile datalarını topladığınız kullanıcılara mail marketing ile ulaşarak kendinizi anlatın ve hatırlatın.

8-Reklam kampanyalarını unutmayın. Mobil dünyada rekabetin artması reklam modellerinin de öneminin artmasını sağladı. Bu nedenle uygulamanızın hak ettiği kitleye ulaşması için boost kampanyalar ya da video kampanyalar gibi reklam modellerini değerlendirin ve bunlar için bütçe çalışmaları yapın.

 

 

App Samurai’yi daha yakından tanıyın:

 Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı