Mobilde Bu Hafta / App Samurai / 10 Ekim 2016

App Samurai, Moblobi.com için haftanın ipucunu belirledi…

 

App Samurai’den Haftanın İpucu: Başarılı Bir User Acquisition Stratejisi Neleri İçermeli?

Rekabetin artması ile birlikte mobil uygulamaların kaliteli kullanıcı edinmeleri de gittikçe zor bir hal almaya başladı. Ancak tutarlı ve güncel bir kullanıcı edinme stratejisi ile hedef kitlenize ulaşmanız mümkün. Peki bu stratejinin başarıya ulaşması için neleri içermesi gerekiyor?

1- Her başarılı strateji hedef kitleyi tanımaktan geçer. Bu nedenle ilk adımınız hedef kitle segmentasyonu yapmak olmalıdır. Bunu üçüncü parti araçlar kullanarak, var olan müşterilerinizi analiz ederek ve hedef kitleniz için anketler düzenleyerek yapabilirsiniz.

2- Organik Kanallar: Stratejinize aşağıdaki kanalları eklemeyi unutmayın.

– ASO

– Web Site Geliştirme

– Sosyal Medya Yönetimi

– İçerik Pazarlaması

– Review ve Rating Yönetimi

3- Reklam Kanalları: Daha fazla kaliteli kullanıcıya erişmek için uygulamanıza uygun reklam kanallarını ve reklam formatlarını analiz etmeyi ihmal etmeyin. Aşağıda yer alan etkili useracquisition reklam modellerini değerlendirebilirsiniz.

Boost Kampanyalar

Facebook , Twitter ve Instagram Reklamları

– Retargeting

4- Başta belirttiğimiz stratejiyi güncel tutma önemli metrikleri takip edip sonuçlara göre aksiyon alma ile ilgilidir. Retention, LTV, ve CAC gibi değerli metrikleri takip ederek stratejinizi geliştirmelisiniz.

 

 

App Samurai’yi daha yakından tanıyın:

 Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı