Mobilde Bu Hafta / App Samurai / 06 Aralık 2016

App Samurai, Moblobi.com için haftanın ipucunu belirledi…

 

App Samurai’den Haftanın İpucu: Noel Döneminde User Acquisition

Bütün araştırmalar gösteriyor ki Christmas dönemi mobil uygulamaların kullanıcı sayısını arttırması için büyük bir önem arz ediyor. Mobile Marketing Magazine’in yaptığı çalışmaya göre Noel alışverişi yapmak isteyenlerin %23’ü mobil uygulamaları kullanmayı tercih ediyor. Peki bu dönemden maksimum düzeyde faydalanmak için uygulama geliştiricilerin neler yapması gerekiyor.

1- Mobil Reklamlar: Özellikle girişimlerin bu dönemde kitlelerine erişip etkileşim yaratabilmeleri için görünür olmaları şart. Bunu sağlamak için boost kampanyalar gibi reklam modellerini değerlendirmeleri çok önemli.

2- Tema Kurgulama: Uygulamanızın içinde Noel’e atıfta bulunan görseller ve ögeler bulundurmak kullanıcılarınızın sempatiyle yaklaşıp aksiyon almalarına yardımcı olacaktır.

App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

3- Noel’e Yönelik ASO Çalışmaları: Uygulamanızın ikonunu, screenshot’ları ve description alanlarını Christmas’a yönelik güncellemeniz de yine uygulamanızın dikkat çekmesine yardımcı olur.

4- PushNotifications: Kullanıcılarınız için bu döneme özel kampanyalar/hediyeler hazırlayın ve bu kampanyalardan ve hediyelerden smartpushnotification’larla haberdar olmalarını sağlayın.

5- Sosyal Medya Reklamları: Organik sosyal medya çalışmalarınızın yanı sıra bu dönemde reklamlara da yer vererek görünürlüğünüzü arttırın.

 

 

App Samurai’yi daha yakından tanıyın:

 Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji  Mobilde Bu Hafta, İndir.com, Reklamstore, Zomato, App Samurai, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı