Akademisyenler de Girişimcidir!

ZeoTr:
ZeoTR, doğal taşlardan ve atık yan ürünlerden doğaya zararsız, çevreci ve özel olarak geliştirilmiş zeolitleri maliyet avantajlı, uygulamaya yönelik, özelleştirilmiş şekilde geliştiriyor.

Metawese:
VR-Social, sosyal anksiyete bozukluğunun diğer adıyla sosyal fobinin tedavisi için geliştirilen Sanal Gerçeklikle Maruz Bırakma Terapi Sistemi’dir. VR-Social, Sanal Gerçeklik ve Psikoterapiyi birleştirerek, sürükleyici ve yenilikçi 3B deneyimler sunuyor.

Nanovatif;
Giyilebilir ekipmanlar için nanoteknoloji tabanlı yüksek performanslı ısıtıcılar geliştiriyor. Potansiyel müşterilerden aldığı geri bildirimlerle, şu anda ısıtmalı ayakkabı tabanı üzerinde çalışıyor.

Infradynamics;
Infradynamics birçok farklı kansere türü için seçici ve yan etkisi olmayan gelişmiş ilaçların üretilmesini hedefleyen yeni gelişme aşamasında bir şirket.

A Mechanical Camera;
Mikro plakaların mekanik titreşimi prensibiyle çalışan, yüksek dinamik aralıklı yeni bir Kızıl Ötesi(KÖ) algılayıcı ve KÖ görüntüleme yöntemi geliştiriyor. Algılayıcı piksellerin tamamen mekanik olması sayesinde, konsantre güneş enerji santral kuleleri gibi çok yüksek sıcaklıklı yapılardaki ve süreçlerdeki sıcaklık değişimlerini, piyasadaki KÖ görüntüleme cihazlarına göre çok daha yüksek dinamik aralıkta ve çok daha yüksek güvenilirlikle takip edebiliyor.

Smartpart;
SmartPart, birden çok fonksiyonu bir arada taşıyabilen nano- ve mikroparçacıklar üretebilen technolojileri ile çok bileşenli sistemlere akıllı çözümler sunuyor.

Önceki sayfa 1 2
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı