Sosyal Medya ile Yitirdiklerimiz; Bundle Köşemizde! - Moblobi.com
Marka’ların Köşe Yazıları

Sosyal Medya ile Yitirdiklerimiz; Bundle Köşemizde!


Geçtiğimiz hafta da Bundle’da birbirinden ilginç, merak uyandırıcı ya da hayrete düşürücü içerikler okurlarla buluştu. İşte Bundle kullanıcılarının yarım milyon farklı içerik arasında en çok ilgi gösterdikleri!

19 Yaşında 1 Milyon Liralık Burs Kazanarak Cornell Üniversitesi’ne Kabul Edilen Şeyda Takiş

19 yaşındaki Şeyda Takiş bizi gururlandıran ve umutlandıran bir başarıya imza atarak birçok öğrencinin hayalini bile kuramadığı ABD’nin en iyi okullarından birine tam burslu olarak kabul edildi. Umarız bundan sonraki eğitim hayatında başarıları devam eder.
ListeList

Homeopati: Sulandırılmış Tıp

Gün geçmiyor ki popüler günlük gazetelerin pazar eklerinde röportaj sayfalarında homeopati uzmanı olduğunu iddia eden biri boy göstermesin. Hemen her gün, gerek gazetelerde, gerek ekranlarda bu sansasyonel kişilerin kanserden Alzheimer hastalığına kadar, muhtelif çaresiz hastalıkları tedavi ettiklerini iddia eden programlar dinliyor, röportajlar okuyoruz. Son yıllarda artan doğallık akımının da etkisi ile birkaç yıl öncesine kadar ülkemizde pek kimsenin bilmediği homeopati uygulaması giderek daha popüler oluyor, ardarda dernekler açılıyor, sertifikalar dağıtılıyor.
Yalansavar

Sanatçı Baba, Çocuklarının Çizimlerini Animeye Dönüştürüyor

Anime sanatçısı ve düşkünü bir baba olan Thomas Romain, küçük oğullarının karalamalarından ve çizimlerinden esinlenerek profesyonel illüstrasyonlar yaratmaya devam ediyor. Devam eden bu baba-oğul sanatı serisini son incelediğimizden bu yana Romain, yeni sanatı halkla paylaşmak için bir tasarım merkezi ve platformu olan Baba ve Oğulları Tasarım Atölyesi‘ni yarattı.
Gaia Dergi

Çalıştığı Gazeteden ‘Yaratıcı Olmadığı’ İçin Kovulan Walt Disney’in Başarı Hikayesi

Çizgi filmlerinin öncüsü, Disneyland’in yaratıcısı, 20. yüzyılın en yaratıcı beyinlerinden biri olarak bilinen Walt Disney; bu noktaya gelene kadar birçok başarılı insan gibi sayısız eleştiriye maruz kaldı. Öyle ki yaratıcılıktan yoksun olduğu söylenerek bir zamanlar çalıştığı gazeteden atıldı.
CEOtudent

Hayatı Zorlaştırmada Yaratıcılığın Sınırlarını Zorlayan Tasarımlar

Katerina Kamprani’nin The Uncomfortable serisi, kullanıma elverişli olmayan, rahatsız edici ev eşyalarından ve imkansız objelerden oluşuyor. Sanatçı her bir parçayı insanın eylemlerini ve hayatını aşırı derecede zorlaştımak için tasarlamış.
Bigumigu

Bu Fotoğraf Serisi, Çalışan Ellere Odaklanıyor

Hiç elleriyle iş yapan birini izlediniz mi? İnsanı fazlasıyla etkileyen bu görüntü, yapılan işin niteliğine göre yer yer hayranlık uyandırıyor.
N’olmuş

Sosyal Medya ile Yitirdiklerimiz

Dünyanın küçük bir yer olduğunu her zaman duyuyoruz. Kendi yöntemiyle, sosyal medya dünyayı daha da küçük bir yer haline getiriyor. İstediğimiz zaman pratik bir şekilde küçük ekranlarımızı dolduran bilgilerle, dünya avucumuzun içine sığıyor. Son olaylara, yalan haberlere veya herkes ve her şey tarafından paylaşılan güncellemelere bakmadığımızda ve onları yaymadığımızda, kendimizi gördüğümüz, düşündüğümüz ve yaptığımız her şeyi paylaşmaya veriyoruz.
Opereyşın

Silikon Vadisi Yöneticileri Çocuklarını Neden Teknolojisiz Eğitim Veren Okullara Gönderiyor?

Silikon Vadisi‘nde çalışan, gecesi gündüzü teknoloji üretmek ve dünyaya sunmak olan üst düzey çalışanlar; çocuklarını teknoloji barındırmayan okullara göndermeyi tercih ediyor. Son teknoloji ile donatılmış laptoplar, iPadler ve dijital kitaplarla birebir eğitim veren havalı kurumlar yerine; eğitim materyallerinin eski usul tahta-tebeşir, kâğıt-kalem, örgü ve dikiş iplikleri, renkli boyalar, bazen de çamur olduğu ‘Waldorf’ okullarını tercih ediyorlar. Bu okullarda öğretmenler, eğitimi geleneksel tebeşir ve karatahta ile yapıyor; öğrenciler de kâğıt ve kalemle yazılanları not ediyor. Yani şu anki trendin tam zıttı.
Uplifers

“Erkek İşi” Diye Bir Şeyin Olmadığının Kanıtı 12 Kadın

“Bana çocukken büyüyünce istediğim her şeyi yapabileceğim söylendi. Ben de benzer bir mesajı çocuklarıma vermek istiyorum. Onlara hayallerinin sınırsız olduğunu ve ne yapmak isterlerse istesinler arkalarında onları destekleyen bir aileleri olduğunu göstermek istiyorum”
Gaia Dergi

Yoksulluk Çocukların Beyinlerine Zarar Veriyor

Gelir dağılımındaki eşitsizlik küresel düzeyde giderek artarken, dünyada her yıl 2.6 milyon çocuk gıda yetersizliğinden hayatını kaybediyor. Her dört çocuktan biri gıdasızlık kaynaklı olarak gelişemiyor. Açlıktan dolayı gelişemeyen çocukların %80’i ise dünyanın en fakir 20 ülkesinde yaşıyor.
BilimFili

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı