Apple’ın Bilinmeyen Yüzü: Giyim Koleksiyonu; Bundle Köşemizde!

Geçtiğimiz hafta da Bundle’da birbirinden ilginç, merak uyandırıcı ya da hayrete düşürücü içerikler okurlarla buluştu. İşte Bundle kullanıcılarının yarım milyon farklı içerik arasında en çok ilgi gösterdikleri!

Beyin Ağlarında Yer Alan 11 Boyutlu Yapılar

Çoğu insan için dördüncü boyutu anlamak bile, hayal gücünü zorlasa da yeni yapılan bilimsel bir araştırma beyindeki ağ yapılarının 11 boyuta kadar çıkabileceğini gösteriyor. Yeni yapılan bu devrimsel çalışma sayesinde beynin en derin yapısal gizemleri aydınlatılabilecek.
Gerçek Bilim

Hava Tahmini Nasıl Yapılır?

Hava tahmini yapmak aslında göründüğünden daha komplike bir iştir. Yıllardır geliştirilmekte olan hava tahmin modelleri, tahminlerde yanılma payını azaltmış olsa dahi hala mükemmel bir tahminden çok uzaktayız.
Kozmos Bilim

Apple’ın Bilinmeyen Yüzü: Giyim Koleksiyonu

Ürettiği her ürün ile adından sıkça söz ettiren Apple, bundan çok önce The Apple Collection ile farklı bir alanda piyasaya çıkmıştı. Ünlü marka 1986 yılında kendi giysi koleksiyonunu piyasaya sunmuştu.
Stuff

Aynı Türlerin Erkek ve Dişileri Neden Bu Kadar Farklıdır?

Aynı türün erkekleri ve dişilerinin bazen neden birbirinden oldukça farklı göründüğünü hiç merak ettiniz mi? Bütün bu farklılık, eşleşme yarışında cinsel seçilim sürecinin tetiklediği bir durum olan seksüel dimorfizm sayesinde gerçekleşir. Seksüel dimorfizmin, birçok şekilde –boyut, renk, davranış ve ikincil cinsiyet karakteristiklerinin varlığı gibi– dışa vurumu gerçekleşir.
BilimFili

Dünyanın En Kısa IQ Testi

2005 yılında Journal of Economic Perspectives’te yayınlanan ‘Cognitive Reflection’ isimli zeka testi, IQ seviyesini en kısa yoldan ölçmek için başvurulan bir test. ABD Başkanı Trump ve Dışişleri Bakanı Tillerson arasında yaşanan IQ testi polemiği sonrası Cognitive Reflection Test bir anda yeniden popüler hale geldi.
The Geyik

Tükenmişlik ve Tepkisizliğin İnsan Ruhunu Ele Geçirmesi: Atalet

Atalet, genellikle “tembellik” ile karıştırılır; fakat klinik açıdan neredeyse hiçbir alakaları yoktur. Eğer konusu ve türü ne olursa olsun, herhangi bir işe başlayamıyorsanız; önce bunun nedeninin “tembellik” olmadığını bilin. Tembellik “keyfi” bir durumdur, atalet’in keyfiyeti olmaz.
Ekşi Şeyler

İşte Soğan Doğrarken Ağlamanızın Gerçek Sebebi

Shakespeare’ın Cleopatra’sında Mark Anthony “Soğanın içinde yaşayan gözyaşları” demişti. Peki soğanlar gerçekten de bizi neden ağlatır?
Rasyonalist.org

Işığın ‘Şekli’ Nedir?

Bir sarı ışık demetinin pencereden içeri süzüldüğünü hayal edin. Kuantum fiziği; ışının, foton adı verilen zilyonlarca minik ışık paketlerinden oluştuğunu söyler. Fakat tek bir foton neye benzer? Bir şekli var mıdır? Hatta bu soruların bir anlamı var mıdır?
Fizikist

 


Bundle’ı daha yakından tanımak ve web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.
Bundle’ı App Store’dan indirmek için tıklayın.
Bundle’ı Google Play’den indirmek için tıklayın
Bundle’ı Twitter’da takip etmek için tıklayın.
Bundle’ı Facebook’da takip etmek için tıklayın. 
Bundle’ı Instagram’da takip etmek için tıklayın..
Bundle ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı izlemek için tıklayın.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı