Bilgisayar Kameralarınızı Neden Bantlamalısınız, Bundle Köşemizde!

Geçtiğimiz hafta da Bundle’da birbirinden ilginç, merak uyandırıcı ya da hayrete düşürücü içerikler okurlarla buluştu. İşte Bundle kullanıcılarının yarım milyon farklı içerik arasında en çok ilgi gösterdikleri!

Avrupa’nın 6 Ülkesindeki İnanılması Güç 6 Kural

Avrupa’da tatiliniz son derece keyifli ve eğlenceli geçebilir. Uygulanan bazı ilginç kurallara dikkat ederseniz. Önemli miktarda para cezası almamak ya da diğer yaptırımlarla karşılaşmamak için bu kurallara dikkat etmelisiniz! İşte size altı Avrupa ülkesinden altı ilginç kural…
Hürriyet

Zihinsel Gücünüzü Kahvaltıda Yediklerinizle Artırın!

Her gün, hakem incelemesinden geçmiş ortalama 6.800 makale yayımlanıyor. Bu miktar sizi korkutmasın. Sizin için ufak işleri biz hallediyoruz. İşte makalelerden, araştırma enstitülerinden ve dünyanın dört bir yanından derlediğimiz bir sağlık demeti:
Men’s Health Türkiye

Bilgisayar Kameralarınızı Neden Bantlamalısınız?

Laptop kamerasını bantlayan insanların paranoyak olduğundan falan bahsedilir fakat bu konuda az biraz bir şeyler bilen insanlar mevzunun paranoyaklık değil, güvenlik olduğunu çok iyi bilirler.
Ekşi Şeyler

Her Şeyi De Nikola Tesla Keşfetmedi!

Nikola Tesla, tarihin en üretken bilim insanlarından biridir. Belki de onu Thomas Edison gibi çağdaşlarıyla aynı seviyede anmak için çok geç kalınmasından dolayı, günümüz modern çağı internet aleminde herkesçe bilinen efsanevi bir figür haline getirmiştir. Ama internet, dahil olduğu hemen her konuda olduğu gibi, maalesef Tesla konusunda da bir çok abartının ve yanlış bilginin yayılmasına yol açmıştır. Aslında, alternatif akım (AC) başta olmak üzere, neredeyse her şeyi onun keşfetmiş olduğu iddiaları, hayal gücünden başka bir şey değildir.
Opereyşın

Rüyalarınızı Daha İyi Hatırlamanın ve Kontrol Etmenin Yöntemi

Rüyalar konusunda herkesin tecrübesi birbirinden farklı. Kimi rüyalarını hiç hatırlamazken, kimi bir rüya gördüğünün farkında olup, detaylarını anımsayamıyor. Kimilerinin rüyaları ise adeta yaşanmış bir olay, bir anı gibi hafızalarına yerleşiyor. Rüyaları yönetebilme konusunda da durum aynı: Sık görülmeyen bir özellik olmakla beraber, bazı insanlar rüya görürken “şu an rüyadayım” bilincine sahip olabiliyor ve bunların da bir kısmı rüyanın gidişatına müdahale edebiliyor.
Uplifers

Ne Kadar Hızlı Düşünüyoruz?

İnsan beyni ne kadar hızlı düşünüyor ve bir şeyin farkına varıp bilinçli kararlar almak ne kadar sürüyor? Bu soruyu cevaplamak kolay değil, ama teknik zorluklar Toronto Üniversitesi’nden Kas Bilim ve Beden Eğitimi profesörü Tim Welsh’i durdurmadı. Welsh’in amacı insanların düşünce hızını ölçmek ve özgür iradenin bir yanılsama olup olmadığı sorusuna cevap vermek.
Popular Science Türkiye


Bundle’ı daha yakından tanımak ve web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.
Bundle ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı izlemek için tıklayın.
Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı