Google, Las Vegas Saldırısında Çuvalladı Mı; Bundle Köşemizde!

Geçtiğimiz hafta da Bundle’da birbirinden ilginç, merak uyandırıcı ya da hayrete düşürücü içerikler okurlarla buluştu. İşte Bundle kullanıcılarının yarım milyon farklı içerik arasında en çok ilgi gösterdikleri!

Her Koşulda Gülümsemenin 10 Faydası

Hepimiz gün içinde birçok kez gülümsüyoruz. Ancak gülümsemek, sadece mutlu olduğumuzu göstermek için yaptığımız bir şey değil. Bazı özel sosyal gerekçelerle de gülümsüyoruz. İşte, psikolojik araştırmalardan derlenerek elde edilen sonuçlara göre gülümsemenin 10 faydası:
Uplifers

Öğrenilen Bilgiyi En Etkin Şekilde Hatırlamanın Yolu Nedir?

Beyniniz sizi gereksiz bilgilerle aşırı yüklenmeye karşı korur. Bu yüzden tüm yeni bilgiler, kısa veya uzun süreli olarak hafızada saklanır. Bildiklerimizi tekrar etmez veya kullanmazsak, onları çok çabuk unuturuz.
nBeyin

‘Baba’ Filmi Çekilirken Mafyadan Gelen Tehdit ve Saldırılar

Henüz 32 yaşındayken, sinema tarihinin en başarılı yapıtlarından birisini ortaya çıkardığı için filmin yönetmeni Francis Ford Coppola büyük bir övgüyü hak ediyor. Bununla birlikte filmin çekim sürecinde yaşanan mafya saldırılarını ve yapımcı ekibin cast seçimindeki olumsuz tavrını öğrendiğimizde Francis Ford Coppola’ya olan saygımız biraz daha arttı.
ListeList

ÖSS’de 56’ncı Olan Harvard Mezunu Anlatıyor: Başarı mı, Mutluluk mu?

Üniversite sınavlarında Türkiye 56.sı olmuş, Boğaziçi’ni birincilikle, Harvard’ı 4.00 ortalamayla bitirmiş, üstüne de Cambridge’de doktora yapmış Özgür Bolat tüm bu başarıların ardından şaşırtıcı şekilde bunların önemsiz olduğuna kanaat getirmiş ve şunları söylüyor:
CEOtudent

Geleceğin Geçmişi Etkileyebileceğini Öne Süren Kuantum Hipotezi

Kuantum mekaniğinin en tuhaf özelliklerinden biri, eşit derecede tuhaf bir fikirle açıklanabilir; Nedensellik, zamanda ileriye olduğu kadar, geriye de gidebilir. Einstein`ın hayaletimsi etki olarak adlandırdığı şey, teorik olarak “geriye nedenselliğin” kanıtı olabilir. Geriye nedensellik yarın yiyeceğiniz öğle yemeği yüzünden bugün karnınızın ağrımasının parçacık dünyasındaki eşdeğeridir.
BilimFili

Televizyon Tarihindeki En Ürkütücü Hack Olayı: Max Headroom

Takvimler 1987 yılının 22 Kasım Pazar gününü gösterdiğinde dünya televizyon tarihinin belki de en ürkütücü yayın müdahalesi ve korsan yayını gerçekleşti. Saatler 21:14’ü gösterdiğinde Chicago merkezli WGN kanalının yayını kesildi ve yüzünde Max Headroom* maskesiyle bir adam yayına girdi. Çıkardığı seslerden ve homurtulardan ne dediği pek anlaşılmayan bu adam tam 28 saniye yayında kaldı ve ardından kanal görevlileri tarafından yayın kesildi.
Wannart

Okulda Öğrendiğiniz Ancak Artık Doğru Olmayan Bazı ‘Gerçekler’

Zaman geçtikçe, değişmez doğrular olarak düşündüğümüz gerçekler bile değişebilir. Eskiden insanlar, doktorların ameliyattan önce ellerini yıkamaktan vazgeçebildiklerini düşünüyorlardı. Bilgiler sürekli evrim geçiriyor.
Popular Science Türkiye

Google, Las Vegas Saldırısında Çuvalladı

ABD’de yaşanan saldırı sonrasında, saldırıya ait detayları Google üzerinden arayan kişiler saldırıyla ilgisi olmayan masum bir kişinin saldırının fail olmakla suçlandığını gördü.
Donanım Haber

Mutlu İnsanların 9 Ortak Özelliği

Birtakım davranışlar, tutumlar ve seçimlerin mutlulukla az-çok alakası olduğunu hepimiz biliyoruz. Araştırmacıların gelişen toplumlar ve bireyleri konu alan “dünya üzerinde mutluluk”  ve “pozitif psikoloji” ile ilgili raporlar yazmaya başlamaları ile konu herkesin dikkatini çekip popüler olmaya başladı.
Opereyşın


Bundle’ı daha yakından tanımak ve web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.
Bundle’ı App Store’dan indirmek için tıklayın.
Bundle’ı Google Play’den indirmek için tıklayın
Bundle’ı Twitter’da takip etmek için tıklayın.
Bundle’ı Facebook’da takip etmek için tıklayın. 
Bundle’ı Instagram’da takip etmek için tıklayın..
Bundle ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı izlemek için tıklayın.
Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı