BTM’den İkinci Yatırım Haberi Restroid Projesi’nden Geldi!

Yatırımcı ile iş fikirlerini buluşturmayı amaçlayan ve bir Start-up Üniversitesi gibi çalışan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) bünyesinde üretilen projeler yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Geçen hafta da haberini sizlere paylaştığımız temizlikdevi.com projesinin 3 milyon lira değerleme üzerinden yatırım almasının ardından, bu hafta da Restroid Sipariş ve Otomasyon Sistemleri’ne yatırım geldi.

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) iştiraki olan ve faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından da desteklenen Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), 7 ayda ikinci projeyi de yatırımcı ile buluşturmuş oldu. Restoran ve kafelerde kullanılan sipariş ve otomasyon sistemlerini yenilikçi özelliklerle farklı bir boyuta taşıyan Restroid projesine, ENTREN (Entrepreneurship Expert Network) Kurucu Başkanı ve TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu Kurumsal ve Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu Başkanı girişimci işadamı Erdem Dereli, 2.5 Milyon TL değerleme üzerinden yatırım yaptı. BTM bünyesinde geliştirilen Restroid Sipariş ve Otomasyon Sistemleri, ilk ve tek yerli ve milli, kapalı sistem restoran otomasyonu…

Restroid, rakiplerine göre daha hızlı ve güvenilir bir sistem olma özelliği taşıyor ve müşterilerine 7/24 destek sağlıyor. Mali Onaylı Otomasyon sistemi olmanın yanında halihazırda kullanılan sistemlerle karşılaştırıldığında sistem donmaları, hesap hataları, yavaşlama ve ısınma sorunlarını ortadan kaldıran sistem; yeni nesil yazar kasalar ile tam entegre çalışıyor. Sağlam iletişim altyapısı sayesinde de bağlantı kopması sorunları yaşanmasını engelliyor. Daha güvenilir bir sistemle çalışma fırsatı sunan sistem, Linux altyapısına sahip ve bu sayede virüs korumasına ihtiyacı yok. Ayrıca her platformda sipariş alma kolaylığı sağlayarak satışların artması ve daha az personelle daha çok iş yapılmasına da yardımcı oluyor.

Vizyon olarak ülkemizde pazarlanan yabancı menşeili restoran otomasyonlarının ülke dışına çıkardığı yerli sermayenin önüne geçmeyi hedefleyen Restroid kurucusu Yasin Asal, ihracat yaparak uluslararası pazarlarda önemli bir yer edinmeyi ve milli sermayeye destek olmayı hedefliyor.

Geleceğin ekonomisinde söz sahibi olabilmek için geleceğin teknolojilerine yatırım yapmanın doğru bir karar olacağını düşünen yatırımcı Erdem Dereli; Restroid’in geliştirdiği teknolojiyle rakiplerine göre yarattığı üstünlüğü; sağladığı ek uygulamalarla işletme sahiplerini mutlu ederken, müşteriye sunulan hizmet kalitesini de yükselttiğini bir süredir gözlemlediklerini de belirtti. Ülkemizde geliştirilen bir teknoloji olması sebebiyle de hem iç pazarda bu teknolojiye ihtiyacı olan işletmelerin talebine cevap vermeyi hem de küresel pazarda bir teknoloji markası olarak ülkemizin teknoloji ihracatına katkı sağlamayı düşündüklerini de ayrıca paylaştı. Restroid’in Avrupa ve Ortadoğu pazarlarından gelen talepler çerçevesinde yurtdışı açılımını gerçekleştireceğini, 2018 yılı içerisinde AR-GE çalışmalarına devam ederek birçok yenilikçi ürün geliştirmeyi sürdüreceklerini de belirtti.

“Al fikrini gel, fikrin iş yapsın” sloganı ile yola çıkan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, ekonomiye katkı sağlayabilecek fikri olanların projelerinin, Hızlandırma Kampı’nda gelişmesine destek oluyor. Yatırımcıların karşısına çıkabilecek olgunluğa ulaştırıyor, ardından da İstanbul Ticaret Odası’nın 400 bini aşkın üyesi başta olmak üzere söz konusu fikirle ilgilenebilecek olan yatırımcıları BTM Sahne’ye davet ederek, girişimcilere yatırım yapmaya yönlendiriyor. Yaklaşık 7 ay önce faaliyetlerine başlayan BTM, şu ana kadar 92 projeyi iş fikri olarak geliştirdi.

Moblobi.com olarak hem ekibini hem de yaptığı çalışmaları yakından tanıdığımız ve sıklıkla sizlerle paylaştığımız BTM’yi tebrik ediyoruz, gelecek diğer yatırım haberlerini merakla bekliyoruz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı