BTM Çatısı Altındaki Girişimcilerden Temizlikdevi.com Yatırım Aldı! - Moblobi.com
Marka’ların Köşe Yazıları

BTM Çatısı Altındaki Girişimcilerden Temizlikdevi.com Yatırım Aldı!


Faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından da desteklenen; İstanbul TicaretOdası’nın (İTO) iştiraki olan; yatırımcılar ile iş fikirlerini buluşturmayı amaçlayan ve bizim de haberlerimizde sıklıkla yer verdiğimiz Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) bünyesinde üretilen projeler yatırımcı çekmeye başladı. BTM çatısı altındaki girişimcilerden ilk yatırımı; temizlikdevi.com aldı. İşadamı Ahmet Babayiğit, başarılı girişime 3 milyon lira değerleme üzerinden yatırım yaptı.

Temizlikdevi.com, online temizlik siparişi vermeyi sağlayan bir pazar yeri platformu. Hızlı, uygun fiyatlı ve güvenilir hizmetler sunuyor. Faaliyet gösterdiği şehirlerdeki firmaları tek bir platformda toplayarak halı yıkama, kuru temizleme, ev temizliği başta olmak üzere taksitli ve güvenli olarak online temizlik siparişi vermeyi sağlıyor.

Temizlikdevi.com’un hedefi 81 il, 2 bin 500 firma…

Temizlikdevi.com’un kurucusu Ömer Demir, oluşturdukları platforma şu anda 60 şehirde 1000’in üzerinde firmanın katıldığını; amaçlarının ise ilk aşamada 2 bin 500 firma ile 81 şehrin tamamında yer almak olduğunu paylaştı. Aldıkları bu yatırımla birlikte pazarlama stratejilerini daha da kuvvetlendireceklerini belirtti.

Temizlikdevi.com sitesine yaptığı yatırım ile BTM bünyesinde üretilmiş iş fikirlerini destekleyen ilk yatırımcı olan Ahmet Babayiğit ise yatırım kararını vermesindeki en büyük etkinin; Ömer Demir’e ve projeye inancından kaynaklandığını söyledi. BTM’de üretilen iş fikirlerini destekleyerek sadece bir fikrin hayata geçmesini sağlamakla kalmayıp; iyi bir yatırım yaptığını ve belirtirken; bu fikirlerin hayata geçmesi ile sadece fikri üreten ve o fikre yatırım yapan bizler değil, ülkemizin de kazanacağını paylaştı. Yatırımcıların gerçek iş fikirlerine ihtiyacı olduğunu ve Türkiye’nin bu anlamda önemli mesafeler katedeceğine inandığını da özellikle belirtti.

BTM bir Start-up Üniversitesi mantığı ile çalışmalarını sürdürüyor…

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, İstanbul Ticaret Odası’nın desteği ile faaliyete geçti ve “Al fikrini gel, fikrin işyapsın” sloganı ile, birçok fikrin hayata geçmesine destek oluyor. Yaklaşık 6 ay önce faaliyetlerine başlayan BTM, şu ana kadar 92 projeyi iş fikri olarak geliştirdi.

BTM, “Start-up Üniversitesi” mantığı ile çalışmalarını sürdürüyor. Ekonomiye katkı sağlayabilecek fikri olanların projelerini, Hızlandırma Kampı’nda gelişmesine destek veriyor ve onları yatırımcıların karşısına çıkabilecek olgunluğa ulaştırıyor. Bu olgunluğa erişmelerinin ardından da, İstanbul Ticaret Odası’nın 400 bini aşkın üyesi başta olmak üzere sözkonusu fikirle ilgilenebilecek olan yatırımcıları BTM Sahne’ye davet ediyor ve girişimcilere yatırım yapmaya yönlendiriyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı