Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi'nde 2018’in İlk Çağrı Dönemi Başladı! - Moblobi.com
Marka’ların Köşe Yazıları

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nde 2018’in İlk Çağrı Dönemi Başladı!


İstanbul Ticaret Odası tarafından kurulan ve yenilikçi iş fikirlerinin adresi olan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi‘nde 2018 yılının ilk çağrı dönemi başladı. 2018 yılının ilk Hızlandırma Kampı’nda da projeler, BTM ekiplerinin desteği ile geliştirilmeye devam ediyor. Hem girişimcilerin hem de Türkiye’nin gelişmesine yardım etmeyi hedefleyen BTM ekipleri, girişimcilik ekosisteminde yer alan ve ekosisteme yeni giriş yapan 7’den 70’e tüm girişimcilere ve yenilikçi iş fikirlerine destek oluyor. Başvuran tüm projeleri büyük bir hassasiyetle değerlendirerek; Türkiye’ye katma değer sağlayacak projeleri ve girişimcileri; Hızlandırma Kampı, Ön Kuluçka ve Kuluçka mekanizmalarıyla destekliyor.

BTM, İstanbul Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje Desteği kapsamında faaliyetlerine devam ediyor. 16 hafta süren Hızlandırma Kampı’nda; girişimcilerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar sürdürüyor. Birebir danışmanlıklar,demo-günleri, seminerler, eğitimler, söyleşiler, mentorluklar, bilirkişi hizmetleri, yatırımcı eşleştirme programları ve buluşmaları gerçekleştiriliyor. BTM bugüne kadar 2000’i aşkın girişimciye kapılarını açtı; 761 yenilikçi iş fikrini; 310 saatlik danışmanlık, 48 saatlik eğitim ve 15 saatlik atölye çalışmaları ile destekleyerek projelerin gelişmesini ve bilirkişi süreçlerinin tamamlayarak, yatırımcı eşleştirme süreçlerine geçilmesini sağladı. BTM’de yer alan girişimciler İstanbul ekosistemine ve ekonomisine de katma değer sağladılar. 6 aylık süreçte toplam 7 milyon 150 bin TL’lik satış gerçekleştirdiler.

BTM, yeni dönem ile birlikte 70’e yakın projeye 7/24 ofis imkânı sunarak; 2018 yılının ilk Hızlandırma Kampı’nda da nitelikli fikirlere destek vererek üstlendiği misyonu daha ileriye taşımayı hedefliyor.

Son tarih 09 Şubat 2018… Başvuru yapmak için buraya tıklayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı