Akıllı Şehrin Girişimcileri Jüri Karşısına Çıktı ve Diğerleri, BTM Köşesinde!

Popüler mobil uygulama, web sitesi, girişim programları ve markalar sizin için Moblobi.com’da köşeler açıyor… İşte Yeni iş fikirlerinin ticarileşmesi ve ticarileştikten sonra büyümesi süreçlerinde her türlü desteği profesyonel bir hizmet anlayışı ile sunan ve bunların yaygınlaşması için mücadele eden sosyal yapı, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi‘nin sizin için ayırdığı köşesi…

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi‘nde geçtiğimiz hafta öne çıkanlar ve önümüzdeki haftanın etkinlikleri…

  • Brezilya’dan ülkemize gelen FAE Business School öğrencileri BTM’yi ziyaret ederek faaliyetleri ve Türkiye’deki girişimcilik ekosistemi hakkında bilgi edindiler. BTM çatısı altındaki startupların deneyimlerini dinledikten sonra Brezilya’daki girişimcilik ekosistemini tanıtan FAE Business School öğrencileri girişimcilerle tanışarak bilgi ve fikir alışverişinde bulundu.
  • BTM’de; Hızlandırma Kampı, ön kuluçka merkezi niteliği taşıyan Bilgiyi Ticarileştirme Atölyesi ve kuluçka merkezi niteliği taşıyan Yeni Doğan Şirket Ünitesi programları ile Startuplara ihtiyaçları olabilecek her türlü imkânı sunuyor.
  • Patent ve Marka Eğitimi, Adres Patent TTO ve OSB Projeleri Müdürü Seval Yılmaz ile BTM Yerleşkesi’nde 19 Nisan’da gerçekleşti.
  • Türkiye’den yurtdışına alışveriş yapmayı kolaylaştıran BTM girişimcisi yollando.com, 2,5 milyon TL değerleme ile Tarvenn’den yatırım aldı. Bu konuda yaptığımız haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • BTM ve İSBAK A.Ş. iş birliğiyle düzenlenen ‘Akıllı Şehrin Girişimcileri’ yarışmasında finale yaklaşıldı! Ön değerlendirmeyi geçen ekipler, büyük ödül için jüri karşısına çıkarak proje sunumlarını gerçekleştirdi.
  • BTM’de yaklaşan etkinlikler ise şöyle:
    • BTM ekibi, BTM Pre-Sahne 1 etkinliğinde 25 Nisan’da ve BTM Pre-Sahne 2 etkinliğinde 26 Nisan’da BTM Sahne-Yatırımcı ve Girişimci Buluşması’nda yer alacak girişimcilerin proje sunumlarını dinleyecekler.

Moblobi.com olarak Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’ni röportajlarımız ile destekliyoruz. BTM girişimleri ve BTM ile gerçekleştirdiğimiz röportajlarımızı Moblobi TV’den buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’ni daha yakından tanımak ve web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Etiketler

BİLGİYİ TİCARİLEŞTİRME MERKEZİ

İstanbul Ticaret Odası (İTO) iştiraki olan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM)'nin faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından destekleniyor. BTM, yeni iş fikirlerinin ticarileşmesi ve ticarileştikten sonra büyümesi süreçlerinde her türlü desteği profesyonel bir hizmet anlayışı ile sunan ve bunların yaygınlaşması için mücadele eden sosyal bir yapı. Hem girişimcilerin hem de Türkiye’nin gelişmesine yardım etmeyi hedefleyen BTM ekipleri, girişimcilik ekosisteminde yer alan ve ekosisteme yeni giriş yapan 7’den 70’e tüm girişimcilere ve yenilikçi iş fikirlerine destek oluyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı