Kripto Para İle İlgilenenler Dikkat, Bunları Bilmelisiniz! - Sayfa 4 / 5 - Moblobi.comKripto Para İle İlgilenenler Dikkat, Bunları Bilmelisiniz!

Public key nedir?

Public keyPrivate key‘in aksine bu anahtarı tüm kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Bu anahtar sayesinde başka kullanıcılardan veya borsalar üzerinden cüzdanınıza kripto para gönderebilir / alabilirsiniz.

ICO nedir?

ICO, en kısa tanımı ile kripto paralar için oluşturulan projeler için bir fonlama biçimidir. Satış öncesi ve halka arz gibi çeşitli aşamaları bulunur ve bu aşamaların her bir adımında farklı fiyatlandırmalar bulunur. Blockchain teknolojisinin getirdiği fayda sayesinde yapılan tüm yatırımlar şeffaf bir şekilde takip edilebilir.

DEVAMI İÇİN 5’E TIKLAYIN:

Batuhan Taştekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ve 1. sınıf öğrencisiyim (hazırlığı içinde). Yapay zeka, büyük veri, blok zincir teknolojileri ve video oyunlar ile yakından ilgileniyorum. Teknolojiden başımı kaldırabildiğim ve gerçek dünya ile iletişim kurduğum zaman genellikle sahil koşularında kulaklığı ile zaman geçiren bir bireyim. Eğer sen de benim gibi yapay zeka ve blok zincir teknolojileri ile yakından ilgileniyorsan bir sonraki yazımı Moblobi.com'daki köşemde merakla bekliyor olacaksın :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir