Kripto Para İle İlgilenenler Dikkat, Bunları Bilmelisiniz! - Sayfa 3 / 5 - Moblobi.comKripto Para İle İlgilenenler Dikkat, Bunları Bilmelisiniz!

Cüzdan nedir?

Bitcoin gibi kripto paralarınızı muhafaza etmek için kullanılan dijital saklama ortamıdır. Cüzdanlar ile kripto para talep edebilir veya gönderebilirsiniz. Masaüstü, web, mobil, donanım ve kağıt gibi çeşitleri vardır.

Private key nedir ?

Private key, adından da anlaşılacağı gibi kripto para cüzdanlarımıza ulaşmak için kullanacağımız ve sadece bizim elimizde bulunması ve muhafaza edilmesi gereken şifrelenmiş bir anahtardır.

DEVAMI İÇİN 4’E TIKLAYIN:

Batuhan Taştekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ve 1. sınıf öğrencisiyim (hazırlığı içinde). Yapay zeka, büyük veri, blok zincir teknolojileri ve video oyunlar ile yakından ilgileniyorum. Teknolojiden başımı kaldırabildiğim ve gerçek dünya ile iletişim kurduğum zaman genellikle sahil koşularında kulaklığı ile zaman geçiren bir bireyim. Eğer sen de benim gibi yapay zeka ve blok zincir teknolojileri ile yakından ilgileniyorsan bir sonraki yazımı Moblobi.com'daki köşemde merakla bekliyor olacaksın :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir