Kripto Para İle İlgilenenler Dikkat, Bunları Bilmelisiniz! - Moblobi.com
Yaşam

Kripto Para İle İlgilenenler Dikkat, Bunları Bilmelisiniz!


Günümüzün popüler konusu kripto para ile ilgilenenler bilir, bu dünyada pek çok terim vardır ve çoğunu daha önce belki de duymamışsınızdır. Birçoğu kulağa pek havalı gelen bu terimleri anlamak sistemin işleyişini anlamak için önemli. Hele de kripto para yatırımları ile ilgilenenler için 🙂 Şimdi bu sistemi merak edip daha iyi anlamak isteyenler için en basitinden en az duyulana kadar birkaç terimin ne olduğunu birlikte gözden geçirelim. İşte kripto para hatta ve hatta sadece kripto para değil, bunun alt yapısını oluşturan blok zincir yani çok bilinen adı ile blockchain dünyasında konuşulan terimler ve anlamları…

Kripto para nedir?

Kripto para, güvenlik olarak yüksek seviyede şifreleme yöntemleri kullanan, dijital ve sanal olarak oluşan para birimleridir. İngilizce “crypto” ve “currency” kelimelerinin birleşmesi ile oluşan “cryptocurrency” kavramıdır.

Bitcoin nedir?

Bitcoin, Satoshi Nakamoto takma adına sahip kişi veya kişiler tarafından oluşturulan Peer-to-peer yani kişiler arası (P2P) teknolojiyi kullanan ve merkezi bir kuruma, kişiye veya bankaya bağlı olmaksızın çalışan bir kripto para birimidir.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

12345Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı