Kazayla Verilerinizi Sildiyseniz Dikkat! - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com
Yaşam

Kazayla Verilerinizi Sildiyseniz Dikkat!


Veri kayıplarının önlenmesi için yedeklemeyapmak çok önemli ve alınabilecek kolay bir önlem. Hatta mümkünse yedeklerinizi birden fazla depolama aygıtına almakta fayda var. Bu gibi basit bir önlem bile sizi ciddi veri kayıplarından koruyabilir, aynı zamanda bu önlemi almış olmak kişiyi de rahatlatıyor.

Verilerimizi korumak için ne yapmalıyız?

Veri Kurtarma Hizmetleri Genel Müdürü Serap Günal verilerinizi üç farklı medyada tutmanızı öneriyor. Verinin ana medya dışında iki farklı cihazda daha tutuluyor olması, yani üç bağımsız veritabanı yaratılmasının verikaybının önüne geçebilir. Çünkü üç diskin aynı anda işlevsiz hale gelme ihtimali oldukça düşük bir olasılık. Eğer diskiniz çalışmaz hale gelirse bu diğer iki kopyadaki veriler kolaylıkla yeni bir diske aktarılabilir ve ve ri kaybı yaşamamış olursunuz.

Yedeklemekonusunda iki ana yöntem bulunuyor. Bunlardan biri harici disk, diğeri ise bulut tabanlı depolama… Peki bunlar aracılığı ile verilerimizi nasıl koruruz.

Yedeklemede iki ana yöntem olarak kullanıcıların karşısına harici disk ve bulut tabanlı depolama çıkıyor. Bunları kullanarak verilerinizi nasıl yedekleyebilirsiniz? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 3’YE TIKLAYIN

Önceki sayfa123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı