Karıncalı Ekran Sesinin Beyine Olan Etkileri - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com
Yaşam

Karıncalı Ekran Sesinin Beyine Olan Etkileri


Bilim insanları sıradan gürültünün beyindeki etkisini uzun zamandır araştırıyordu. Ve araştırma sonuçlarında yeni bulgular elde ettiler. Beyaz gürültü denen bu bulgu, insanda hiçbir fikir ve ses uyandırmıyor ve insan beyninde inanılmaz tahribatlara yol açıyor. Eski neslin daha iyi bildiği karıncalı ekran sesi, özellikle işitme sesine çok zarar veriyor.

Kaliforniya Üniversitesi bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar henüz insanlar üzerinde denenmedi. Ancak hayvanlar üzerinden yapılan bu deneylerin sonucunda, özellikle merkezi işitme sistemine büyük zararlar verdiği ortaya çıktı. Fısıltı kadar düşük sesler ve anlamsız gürültülü sesler tahmin edemeyeceğiniz kadar beyninizi olumsuz yönde etkiliyor. Bir süre sonra bu seslere alışılacak dahi olsa bu tip gürültülerden uzak durulması gerekiyor.

Eski tip televizyon kullananlarınız vardır. Karıncalı ekransesinin size zarar verdiğini düşünüyor musunuz? Diğer karıncalı ekransesi türü olan beyaz gürültüseslerine maruz kaldığınızda rahatsız mı oluyorsunuz yoksa alıştığınız bir durum haline mi geliyor? Yorumlarınızı aşağıdaki bölümden yapabilirsiniz!


Meryem Ay’ın köşesini Moblobi.com’da takipte kalın ?

Meryem Ay’nun tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Moblobi.com yazarlarından Meryem Ay’ı sosyal medyada takip etmek isterseniz:
Twitter : meryemaay

Önceki sayfa12
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı