İşte Tesla’nın Türkiye Tedarikçisi!

Tesla’nın Türkiye tedarikçisi belli oldu.Tesla ile geçen ay gizlilik anlaşması imzalayan Gersan A.Ş. Türkiye’de Tesla araçlarının ‘’Supercharger’’ adı verilen elektrikli şarj istasyonlarının  montajından ve devreye alınmasından sorumlu olacak.

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş.  Pazarlama Müdürü Mustafa Serdar Şalcı; Tesla’nın hızlı elektrikli şarj istasyonu Supercharger ürünlerinin montajı ve devreye alınması hizmeti veriyor olacaklarını; şu an için süreçle ilgili sadece montaj kısmında yer alacaklarını ve gizlilik anlaşmasını da imzaladıklarını belirtti. Bu süreci başarılı bir şekilde gibi atlattıklarında da istedikleri anlaşmayı yapabileceklerini de paylaştı. Deneyim kazandıkça, Tesla şarj ürünlerinin üretilmesi ve Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş ürünlerinin Tesla araçlarına daha uyumlu hale getirilmesinin koordinasyonu için temaslarının süreceğini de belirtti.

Şehirlerarası yollarda en fazla 200 kilometrede bir şarj istasyonu sağlamayı öncelikli hedef haline getiren Gersan Elektrik Ticaret; kamusal alanlar ve otoparklar gibi yerlere gerekli fizibilite çalışmaları tamamlandıktan sonra elektrikli araçlar için şarj istasyonları oluşturuyor olacak. Tesla; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek, İstanbul, İzmir ve Konya’ya yakın zamanda “Supercharger” istasyonları kurulacağı bilgisini de açıkladı.

Bu önemli gelişmeyi yakından takip ediyor ve merakla yeni haberleri bekliyoruz. Peki siz bu gelişmeler hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Tesla’nın Türkiye’de kullanımı ne zaman yaygın bir hal alacak? Cevaplarınızı yorumda bekliyoruz.

Utku Tozan

Marmara Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde öğrencilik yapmaktadır. Üniversite hayatı boyunca çeşitli klüplerde farklı görevlerde gönüllü olmuş ve bir çok etkinlikte rol almıştır. 2016-2017 yılları arasında IEEE Marmara Öğrenci Kolu'nda Robotics & Automation Society başkanlığı yapmış; robotik alanında projeler yaparak teknoloji dünyasına adımını atmıştır. 2017-2018 yıllarında ise IEEE Marmara Öğrenci Kolu'nda yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir