İşte Tesla’nın Türkiye Tedarikçisi! - Moblobi.com
Yaşam

İşte Tesla’nın Türkiye Tedarikçisi!


Tesla’nın Türkiye tedarikçisi belli oldu.Tesla ile geçen ay gizlilik anlaşması imzalayan Gersan A.Ş. Türkiye’de Tesla araçlarının ‘’Supercharger’’ adı verilen elektrikli şarj istasyonlarının montajından ve devreye alınmasından sorumlu olacak.

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. Pazarlama Müdürü Mustafa Serdar Şalcı; Tesla’nın hızlı elektrikli şarj istasyonu Supercharger ürünlerinin montajı ve devreye alınması hizmeti veriyor olacaklarını; şu an için süreçle ilgili sadece montaj kısmında yer alacaklarını ve gizlilik anlaşmasını da imzaladıklarını belirtti. Bu süreci başarılı bir şekilde gibi atlattıklarında da istedikleri anlaşmayı yapabileceklerini de paylaştı. Deneyim kazandıkça, Tesla şarj ürünlerinin üretilmesi ve Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş ürünlerinin Tesla araçlarına daha uyumlu hale getirilmesinin koordinasyonu için temaslarının süreceğini de belirtti.

Şehirlerarası yollarda en fazla 200 kilometrede bir şarj istasyonu sağlamayı öncelikli hedef haline getiren Gersan Elektrik Ticaret; kamusal alanlar ve otoparklar gibi yerlere gerekli fizibilite çalışmaları tamamlandıktan sonra elektrikli araçlar için şarj istasyonları oluşturuyor olacak. Tesla; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek, İstanbul, İzmir ve Konya’ya yakın zamanda “Supercharger” istasyonları kurulacağı bilgisini de açıkladı.

Bu önemli gelişmeyi yakından takip ediyor ve merakla yeni haberleri bekliyoruz. Peki siz bu gelişmeler hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Tesla’nın Türkiye’de kullanımı ne zaman yaygın bir hal alacak? Cevaplarınızı yorumda bekliyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı