İşte Sevgililer Gününde Son Dakikacıların Kurtarıcısı! - Moblobi.com
Yaşam

İşte Sevgililer Gününde Son Dakikacıların Kurtarıcısı!


Sevgililer Günü yaklaşıyor. Şu günlerde sevgilisine hediyebakanların yanı sıra gerek yoğunluktan gerekse de son dakika alışkanlığından hediye seçimini son günlere bırakanlar da mutlaka ki vardır.

Ödeme teknolojilerinin öncü firmalarından olan MasterCardkart Sevgililer Günü alışverişleriyle ilgili bir harita çıkarmak amacıyla dünya genelinde bir araştırma yaptı. Araştırma elbetteki Türkiye’yi de kapsıyor. Araştırmanın sonuçları online alışverişin gün geçtikçe daha da arttığını ortaya koyuyor.Veriler 2016’dan bugüne kadar online alışveriş güvenilirliğinin ve hızının %76 oranında arttığını gösteriyor.

Araştırma ayrıca ilginç bir veriyi de ortaya koyuyor. 14 Şubat Sevgililer Günü ‘nde hediyelerini son dakikaya bırakanlar da artmış görünüyor. Verilere göre 2018’de 14 Şubat Sevgililer Günü ‘nde son dakikada yapılan hediyealışverişleri %30’a yükselmiş durumda. Bu artışta elbetteki online alışverişin kolaylığı, rahat ve hızlı oluşu, Fiziki alışverişe göre çok daha fazla seçeneğe anında ulaşma imkanı sağlaması, teslimat seçeneğininin aynı gün olabilmesi gibi imkanların olması Sevgililer Günü ‘nde son dakika alışverişlerinin artmasında etkili oluyor.

Araştırma Sevgililer Günü hediyesini son dakikaya bırakanların klasik hediye tercih etmediklerini gösteriyor. Sonuçlara göre gül gibi klasik hediye alışverişlerinin payı toplam hediye alışverişleri arasında sadece %7’yi oluşturuyor. Ayrıca takı veya mücevher gibi klasik hediyeler de %8 düşüş yaşamış görünüyor. Bu da bize gösteriyor ki Sevgililer Günü hediyeleri artık bu tip standart hediyeler arasından seçilmiyor.

Peki sevgililer artık neler satın almayı tercih ediyorlar? İşte yanıtı…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN!

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı