İşte Geleceğin En Çok Kazandıracak Meslekleri!

Teknolojik gelişmeler her geçen gün daha büyük inle kazanarak devam ediyor. Dijital dönüşüm ise tüm dünyayı etkisi altına aldı. Tüm bunlarla birlikte yeni meslekler de iş dünyası ile buluşmaya başladı. Robotlar, makineler ve yapay zeka hayatımızın içinde. İş dünyasına bundan sonraki dönemde çok daha fazla nüfuz ediyor olacaklar. Me Cosultancy kurucusu ve dijital dönüşüm danışmanı Murat Erdör gelecekte en çok kazandıracak ve iş dünyasında yerini almakta olan meslekleri açıkladı. İşte gelecekte ortaya çıkacak olan 5 dijital meslek:

Dijital dedektif

Hepimizin bildiği üzere dijital dünyanın avantajının olduğu gibi dezavantajları da mevcut. İyi olduğumuz sosyal medya hesaplarında, web sitelerinde çok dijital platformda kurumsal veya kişisel bilgilerimizi paylaşıyoruz. Bu durum ise hem şirketler biz bireyler için riskler oluşturabiliyor. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz bu durum gelecekte oluşabilecek siber saldırıların önüne geçecek olan dijital dedektiflik Mesleğini doğuruyor.

Dijital yatırım uzmanı

Dijital para birimleri ve kripto paralar son dönemlerde daha da önem kazanmaya başladı. Kripto para milyarderleri ortaya çıktı. Dijital paraların giderek büyüyen bir yatırım aracına Ve hacme ulaşması ayrıca daha Bursa hisselerinde önem kazanıyor olması dikkatleri bu alanın daha da üzerine çekti. Bu durum gelecekte de böyle olacak ve görmeye devam edecek. Bireyler ve iş dünyası, dijital para birimleri ile birlikte dengeli yatırımlara ulaşmak ayrıca güzellik dedikleri ulaşmak için bu alanda uzman olan kişilere ihtiyaç duyacak. Dolayısı ile dijital yatırım uzmanı mesleği ortaya çıkacak.

Yapay zeka pazarlama uzmanı

Günümüz dünyasında gittikçe önem kazanan yapay zeka gelecekti de yine çok önemli olacak. Kurumlar ve kuruluşlar, işletmeler ve hatta devletler tarafından yapılan yapay zeka yatırımları ve bu alandaki çalışmalar oldukça büyük oranda artmaya başladı. Yapay zekanın hayatımızdaki bu önlenemez yükselişi ve ayrıca kazandığı bu büyük önem ise yeni mesleklerin ortaya çıkmasını sağlayacak. Bunlardan biri de yapay zeka ürünlerinin pazarlama ve satışı uzmanlar olacak. Yapay zeka pazarlama uzmanı kişiler iş dünyasında yerlerini alacak.

Sanal gerçeklik mühendisi

Son yıllarda en büyük gelişim falan alanlardan birisi de sanal gerçeklik oldu. Gelecek değilsin özellikle 5G teknolojisinin hayatımıza giriyor olması ile birlikte farklı bir boyuta geçiyor olacak. Sanal gerçeklik başta eğlence ve eğitim sektörleri için talep görmüş olsa da; İş hayatındaki diğer sektörler içerisinde de önemli bir konuma geliyor olacak. Sanal gerçeklik teknolojisinin çok daha öte adımlara taşıyacak olan sanal gerçeklik mühendisi kişiler geleceğin dünyasında iş hayatının vazgeçilmezi arasında yerlerini alacak.

Gelecekte ortaya çıkacak olan 5 dijital meslek ‘in diğerleri neler olacak? Kişisel IoT Onarım personeli ne iş yapacak? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı