İlginç Steve Jobs Sözleri

Yaratıcılığın ve günümüze kadar ulaşan modern teknolojinin mimarı olarak anılacak olan Steve Jobs’u tanımayan yoktur. Hemen hemen herkesin elinden, kolundan ve kulağından düşürmediği Apple markasının kurucusu olan Steve Jobs’un zihninizi değiştirecek ilginç sözleri bulunmakta. İşte, birbirinden ilginç Steve Jobs sözleri…

İlginç Steve Jobs Sözleri

– Apple’dan kovulmak, başıma gelebilecek en güzel şeydi. Başarılı olmanın yükü, yerini yeniden çaylak olmanın rahatlığına bıraktı. Bu sayede yaşamımın en yaratıcı zamanlarından birine adım atmamı sağladı.
– Yenilik; önder ile sizi takip edeni birbirinden ayırır.
– Kalbinizi ve sezilerinizi dinleme cesurluğuna sahip olun. Onlar bir şekilde gerçekten ne olması gerektiğini biliyorlar.
– Vaktiniz kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak boşa vakit harcamayın. Başkalarının fikirlerinin sonuçları ile yaşamak, olan dogmaya kapana kısılmayın. Başkalarının düşüncelerinin gürültüsünün kendi iç sesinizi bastırmasına izin vermeyin. En önemlisi, kalbinizi ve sezinizi takip etme cesaretine sahip olun.
– Dünyaya bir şey bırakmak istiyorum.
– Her birimizin sahip olduğu en önemli ve değerli kaynağının zaman olduğu gerçekten açık. Hayatta en sevdiğiniz şeyler paraya mal olmaz.
– İş hayatında büyük şeyler asla tek bir kişi tarafından yapılmaz. Büyük şeyler bir takım işidir.
– Her şeyi yapmaya çalışmaktansa bir şeyi iyi yapmaya çalışın.
– İşiniz, hayatınızın büyük bir parçasınız oluşturacak ve gerçekten mutlu olmanın tek yolu sizin için mükemmel bir iş olduğuna inandığınız işi yapmaktır. Mükemmel bir iş yapmanın tek yolu, yaptığınız işi sevmekten geçer. Henüz sevdiğiniz bir iş bulamadıysanız, aramaya devam edin. Vazgeçmeyin ve olduğunuz yerde kalmayın. Doğru işi bulduğunuzda kalbiniz size söyleyecektir.
– Dünyayı değiştirebileceklerini düşünecek kadar deli olanlar, gerçekten dünyayı değiştirenlerdir.
– Zaman zaman yenilik yaptığınızda yanlış yaparsınız. Mühim olan bu yenilikleri hemen kabullenmek ve başka yeniliklerinizi geliştirmeye yönelik hareket etmek en iyisidir.
– Dün neler olduğu konusunda kaygılanmak yerine yarına bakın.
– Mezarlığın en varlıklı adamı olmak benim için mühim değil. Geceleri mükemmel şeyler yaptığımı hatırlayarak uyumak benim için mühim olan bu.
– 21. yüzyılda değer ve fark yaratmanın en iyi yolu, yaratıcılık ile teknolojiyi harmanlamaktır.
– Hayat kimi zaman kafanıza bir taş ile vurur. İnancınızı kaybetmeyin.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Steve Jobs’un Hayatı Hakkında Bilinmeyen 7 İlginç Gerçek!” okumak için buraya tıklayın
“Steve Jobs Hakkında Çekilmiş 3 İlginç Film!” okumak için buraya tıklayın.
“Teknoloji Zengini İnsanların İlginç Hayat Hikayeleri!” okumak için buraya tıklayın.

“İlginç Steve Jobs Sözleri” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı