Yeni Ortak Çalışma Alanı IDEA Kadıköy Açıldı! - Moblobi.com
Yaşam

Yeni Ortak Çalışma Alanı IDEA Kadıköy Açıldı!


Kadıköy Belediyesi çatısında geliştirilen yeni kamusal alan fikri IDEA ortak/bireysel çalışma ve üretim alanı; ofisi olmayan çalışan, öğrenci ve girişimciler için ise yeni bir birlikte çalışma alanı yaratıyor.

IDEA Kadıköy’de ortak çalışma ve üretim süreçlerine destek olmak için, toplumsal fayda yaratan ve etkileşimi güçlendiren toplumsal ağlar oluşması amaçlıyor.

Kadıköy’ün en güzel manzarasına sahip noktalarından birinde, her türlü ulaşım ve network ortamına yakın bir konumda yer alan İDEA’da çalışmak ve üretim yapmak için iki ana mekan bulunuyor: İşlik ve Derslik…

İşlik; çalışanlar için ortak çalışma alanı. Bu alanda yer almak isteyenler İDEA’ya web sitesinden başvurarak belirtli bir ücret karşılığında bu paylaşımlı çalışma alanından faydalanabiliyor. Oldukça keyifli ve pek çok olanağa sahip olan mekan; bireysel çalışma süreçleri için kişiselleştirilmiş çalışma ünitelerinden ve küçük ölçekli toplantılar için oluşturulmuş toplantı odalarından meydana geliyor. IDEA, bu İşlik Topluluğu’nu oluşturulurken, farklı alanlarda eğitim görmüş, farklı ilgi ve uzmanlık alanlarından, mesleklerden kişilerin bir araya gelmesi hedefleyerek; topluluğun her üyesinin hem kendi hem de topluluğun diğer üyelerinin üretim süreçlerini desteklemesini amaçlıyor. Bireyler, kullanımılarına uygun tarifeyi tercih ederek, İşlik’i kullanım hakkına ve İşlik Topluluğu etkinliklerine katılım hakkına sahip oluyorlar.

Derslik, kamuya ait, paylaşımlı, erişilebilir, yarı-sessiz bir serbest çalışma alanı.. Kullanımı tamamen ücretsiz ve başta üniversite öğrencileri ve araştırmacılar olmak üzere entelektüel bir uğraş içinde olan, öğrenme süreci devam eden, kısa süreli, nitelikli çalışma alanına ihtiyaç duyan herkese açık… Derslik’te, bireysel çalışma süreçleri için kişiselleştirilmiş çalışma ve oturum üniteleri ile kablosuz sınırlı internet hizmeti bulunuyor.

Bunun dışında etkinlik alanları ve cafeleri ile renkli, keyifli ve gözde bir çalışma mekanı olacağa benziyor.

IDEA resmi sezon açılışını dün akşam gerçekleştirdi ve her yıl da gerçekleştirmeyi planlıyor. Caz konseri ve Dj performansı ile de hareketlenen açılış oldukça ilgi gördü. Açılışa Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’da katıldı. Nuhoğlu, mekanın özellikle sessizliği ve hem yalnız çalışmak isteyenler hem de farklı meslekten insanların gelip burada bulunarak kendilerini iyi hissettikleri bir mekan olduğunu belirtti. Buradan çok iyi projelerin çıkacağını düşündüğünü de özellikle ekledi.

Açılışına Moblobi.com olarak katıldığımız ve çok güzel çalışmalara ev sahipliği yapacağını düşündüğümüz İDEA için Kadıköy Belediye’sine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu tür projelerin artmasını diliyoruz…

IDEA içerisinde yer almak için başvuru yapmak veya IDEA’yı daha yakından tanımak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı