Hologramlar Daha Fazla Hayatımızda Olacak! - Moblobi.com
Yaşam

Hologramlar Daha Fazla Hayatımızda Olacak!


Hologramve artırılmış gerçeklikteknolojileri bir zamanların filmlerinde görmeye alıştığımız; ancak günümüz dünyasının gerçeğe dönüşmüş ve en ilgi çeken teknolojilerinden biri. Bu teknoloji sadece bireyler olarak bizlerin değil; markaların da ilgisini çekmiş durumda. Teknolojidevi Googlegeçtiğimiz yıl yaptığı yatırım ile bu teknolojiyi hayatımıza sokacağımızın işaretlerini vermişti. Peki bizi neler bekliyor? İşte detaylar…

Artırılmış gerçeklik ve hologram nasıl daha fazla hayatımıza girecek?

Her geçen gün teknolojinin en gözde konularından artırılmış gerçeklik ve hologramteknolojilerindeki ilerlemeler karşısında şaşkınlığa uğruyoruz. Bu teknolojiler ise hızlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Hatta dünya devleri de bu teknolojilere yatırımlar yapıyorlar. Bunlardan biri de Google. Google’a ait bir şirket olan Magic Leap Belçika merkezli hologramyazılımı geliştiren bir girişimi geçtiğimiz sene satın almıştı.

Fiziksel olarak yerimizden kalkmadan derslere katılabileceğimiz, spor eğitmeninin yanına gitmek zorunda kalmadan oradaymışçasına spor yapabileceğimiz ya da sevdiğimiz bir sanatçıyı dinlemek için konsere gitmeden konserdeymiş gibi yaşayabileceğimiz zamanların ayak izleri gözükmeye başladı.

Googleşirketlerinden olan Magic Leap ise artırılmış gerçeklik ve 3D alanında çalışan bir oluşum. Google, artırılmış gerçeklik alanında söz sahibi olmak istediği için bu yönde çalışmalar ve yatırımlar yapıyor. Bu nedenle de Google, Belçika merkezli hologramyazılımı geliştiren Mimesysadlı girişimi satın almayı tercih etti. Mimesys, kurumsal müşterilerine hizmet veren ve gerçek zamanlı hologramgörüntüler ile iş hayatına canlandırıcı hamlelerde bulunan bir oluşum.

Peki Google’ın bu hologram şirketini satın almasının ardından ne gibi gelişmeler yaşandı? Nasıl bir teknoloji geliştirildi? Bizi neler bekliyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı