Hazır olun: 2019 Trendleri Ne Olacak?

Ford Motor Company, dünyada gerçekleşen değişimleri tetikleyen tüketici davranışları ve eğilimleri hakkındaki öngörülerini içeren 2019 Trend Raporunu açıkladı. Bu rapor için dünya çapında 13 binden fazla tüketiciyle görüşüldü. ABD, Avustralya, Çin, Brezilya, İngiltere, Kanada, Hindistan, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da yaşayan kişiler ankete katıldı.

2019 Trend Raporu, trendlerin tüketicilerin yaşantılarındaki değişimleri nasıl etkilediğini ortaya koyuyor; ayrıca yetişkin insanların teknolojiye yaklaşımlarına dair ilginç verilere dikkat çekiyor.

Dünyada 10 yetişkinden 8’i teknoloji iyi ‘iyi bir güç’ olarak görüyor…

  • Araştırmaya katılan dünya çapındaki yetişkinlerden neredeyse yarısı, herhangi bir konuda korku yaşamalarının kendilerini değişime yönlendirdiğini paylaşmış. Verilerle söylersen ankete katılanların 10’da 7’sinin harekete geçme sebebi değişim..
  • Anlete katılan yetişkinlerin yüzde 84’ü 2018 yılında yaşamlarını iyileştirmek için küçük adımlar attıklarını belirtiyorlar. Hatta bunların yüzde 92’si de bu adımlarını atmaya devam ettiklerini söylüyorlar. Bunu belirtenlerin yüzde 83’ü değişim eğer küçük adımlarla ilerlerse daha az korkutucudur diyorlar.
  • Ankete katılan kişilerin yüzde 87’si değişimin de en büyük itici gücünün teknoloji olduğunu söylüyor. Yani 10 yetişkinden 8’i teknolojinin iyi bir güç olduğu konusunda hemfikir.

  • Ankette korkunun değişime yol açtığını ve değişimin en büyük itici gücünün de teknoloji olduğu paylaşılırken bunun dışında yetişkinlerin teknoloji kullanımlarına dair de ilgin veriler bulunuyor. Katılımcıların yüzde 67’si teknolojinin işe gitmelerini bile kolaylaştırdıklarını söylüyor.
  • Hatta dünya çapındaki yetişkinlerin yüzde 67’si çocuklarının yabancı birisiyle seyahat etmelerindense otonom araçlarla seyahat etmelerini tercih edeceklerini söylüyor. Yani bu da otonom araçlara güvenin arttığını gösteriyor.
  • Ankette ilginç bir veri de paylaşılmış, katılımcıların yüzde 45’i yani neredeyse yarısı mobil cihazlarından ayrılabilen bireyleri kıskandıklarını paylaşmışlar. Mobil cihazlarımızdan ayrılamasak da ankete katılan 10 kişiden 7’si bu cihazlardan zorunlu olarak uzaklaşmamız gerektiğinde hem fikir.
  • Ankete katılanların büyük bir çoğunun ortak görüşü ise satın alma kararlarının verirken çevresel etikleri göz önüne aldıkları yönünde.

Peki teknoloji hayatımızı ve yaşantımızı nasıl etkiliyor dersiniz? Peki ya 2019 yılı ve sonrası değişimi tetikleyecek eğilimlerimiz neler?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı