Hayatınızda Hologram Olanların Farkında Mısınız? - Moblobi.com
Yaşam

Hayatınızda Hologram Olanların Farkında Mısınız?


Cebimizdeki telefonlar, toplu taşıma araçlarındaki ekranlar, evlerimizdeki televizyonlar ve kullandığımız bilgisayarlar yüzünden etrafımız ekranlarla sarılı. Gün başından sonuna kadar ekranları izliyoruz, takip ediyoruz. Bu iki boyutlu monitörler gelişen teknoloji ve yapılan yatırımlarla yeni bir format kazanıyor. Laboratuvarlarda yapılan çalışmalar ve ortaya çıkan yeni ürünler gösteriyor ki hologramteknolojileri çok yakında hayatımızın bir parçası haline gelecek.

Makineler ile kolayca etkileşime geçebildiğimiz bu dönemde hologramlar sayesinde görüntülerle de etkileşime geçebilme şansını elde edeceğiz. Bu aşamaya gelebilmemiz için dönüm noktası sayılabilecek pek çok gelişme ve ürün var. Hologramlar artık pek çok yerde karşımıza çıkacak, parmaklarımızın ucunda olacak. İşte hologramların hayatımıza girdiği alanlardan bazıları:

1- Arabalar üç boyutlu olarak karşınızda…

Bunlardan biri Microsoft HoloLens ve Volvoiş birliği sayesinde gerçekleşmişti. Volvohem tasarım hem de pazarlama sürecinde Microsoft HoloLens’ten yararlanmaya başladı. HoloLenskullanarak arabanın tüm detaylarını 3 boyutlu bir şekilde görme şansı sunan bu teknolojidaha kaliteli arabaların yapılmasının ve müşteri ve ürünün arasındaki ilişkinin ilerlemesinin önünü açıyor. Ayrıca Ford da araba tasarımlarını yaparken HoloLens’ten yararlanacağını belirten firmalardan.

Hologramlar ve 3 boyutlu görüntüler nerelerde karşımıza çıkacak? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı