Hayatınızda Hologram Olanların Farkında Mısınız?

Cebimizdeki telefonlar, toplu taşıma araçlarındaki ekranlar, evlerimizdeki televizyonlar ve kullandığımız bilgisayarlar yüzünden etrafımız ekranlarla sarılı. Gün başından sonuna kadar ekranları izliyoruz, takip ediyoruz. Bu iki boyutlu monitörler gelişen teknoloji ve yapılan yatırımlarla yeni bir format kazanıyor. Laboratuvarlarda yapılan çalışmalar ve ortaya çıkan yeni ürünler gösteriyor ki hologram teknolojileri çok yakında hayatımızın bir parçası haline gelecek.

Makineler ile kolayca etkileşime geçebildiğimiz bu dönemde hologramlar sayesinde görüntülerle de etkileşime geçebilme şansını elde edeceğiz. Bu aşamaya gelebilmemiz için dönüm noktası sayılabilecek pek çok gelişme ve ürün var. Hologramlar artık pek çok yerde karşımıza çıkacak, parmaklarımızın ucunda olacak. İşte hologramların hayatımıza girdiği alanlardan bazıları:

1- Arabalar üç boyutlu olarak karşınızda…

Bunlardan biri Microsoft HoloLens ve Volvo iş birliği sayesinde gerçekleşmişti. Volvo hem tasarım hem de pazarlama sürecinde Microsoft HoloLens’ten yararlanmaya başladı. HoloLens kullanarak arabanın tüm detaylarını 3 boyutlu bir şekilde görme şansı sunan bu teknoloji daha kaliteli arabaların yapılmasının ve müşteri ve ürünün arasındaki ilişkinin ilerlemesinin önünü açıyor. Ayrıca Ford da araba tasarımlarını yaparken HoloLens’ten yararlanacağını belirten firmalardan.

Hologramlar ve 3 boyutlu görüntüler nerelerde karşımıza çıkacak? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Işıl İmre

Işıl İmre

Merhaba, ben Işıl! İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Hızına zor yetiştiğimiz teknoloji ve bu şartlar altında değişen yaşamlarımız ile ilgileniyorum. Sen de bu konularda merakını gidermek istiyorsan beni Moblobi.com’daki “Işıl ile Dijital Hayat” köşemden takip edebilirsin. İyi okumalar dilerim.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı