Hayata Dair 20 İlginç Steve Jobs Sözü

5 Nisan 2011 tarihinde hayata veda eden dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Steve Jobs, ölüm ve yaşam ile ilgili birçok etkili söze imza atmıştır. İşte, ölüm ve yaşama dair 20 ilginç Steve Jobs sözü

Hayata Dair 20 İlginç Steve Jobs Sözü

– Bence bir iş yaparsan ve iyi bir iş çıkarsa, o zaman başka bir iş yapmalısın. Bir yerde çok uzun süre kalamazsınız. Bundan sonra ne olacağına odaklanmanız gerekir.
– Yaratıcılık basitçe bir şeyleri bir araya getirir. Yaratıcı bir kişiye bir işi nasıl yaptığını sorduğunuzda aslında kasıtlı olarak hiçbir şey yapmadıkları için biraz suçlu hissediyorlar, sadece gördüler. Bu onlara açık görünüyor.
– Yaptıklarımızdan gurur duyduğum kadar, yapmadığımız birçok şeyden de gurur duyuyorum. İnovasyon bin şeye hayır dedi.
– Kalite için mihenk taşı olmanız gerekiyor. Bazı insanlar mükemmelliğin hafife alındığı durumlara alışık değildir.
– İşiniz hayatınızın önemli bir parçası olmalı ve tamamen tatmin olmanın tek yolu harika bir iş olduğunu düşündüğünüz şeyi yapmaktır. Bununla birlikte harika bir iş yapabilmenin tek seçeneği yapmış olduğunuz işe aşık olmanızdır. Henüz böyle bir iş bulamadıysanız aramaya devam edin. Pes etme. Onu bulduğunuzda hissedeceksiniz.
– Kalite, ürünün niceliğinden daha önemlidir.
– Evrende kendime ait bir iz bırakmak istiyorum.
– Apple’dan kovulmak, bu zamana kadar başıma gelen en iyi şey. Başarının önemi yerini yeni başlangıçlara bıraktı. Bu da beni daha verimli bir hale getirdi.
– Bulunduğum mezarlığın en zengin insanı olmak benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Ancak harika bir şey yaptığımızı bilerek yatağa gitmek önemlidir.
– İleriye bakarken noktaları birleştiremezsiniz. Bunu sadece geriye bakarak yapabilirsin. Dolayısı ile noktaların sadece gelecek bir zamanda birleşme ihtimaline inanabilirsiniz. Bir şeye inanmalısın. Karakterinde, kaderinde, hayatında, karmasında, her neyse.
– Bir gün öleceğimi her zaman hatırlamak, bir şeyi kaybetme korkusundan kaçınmanın en iyi yolu. Zaten şu anda hiçbir şeyin yok.
– 17 yaşındayken şöyle bir alıntı okudum: “Her günü son gününmüş gibi yaşarsan, bir gün muhtemelen haklı olacaksın.” Beni etkiledi ve şimdi bile 33 yıl sonra, her gün aynaya bakıp kendime soruyorum: “Bugün benim son günüm olsaydı yapacağım şeyi yapar mıydım?
– Bu dünyaya katkı sağlamak için buradayız. Peki, bundan başka ne için buradayız?
– Tek bir hedefe sahip olmanız hayatınızı daha anlamlı yapar. Bu sadece daha iyi sağlık ve uzun ömürlülüğe katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda ihtiyaç duyduğunuzda size iyimser bir dokunuş verir.
– Harika bir iş yapmanın tek bir yolu var o da onu sevmekten geçer. Eğer buna gelmediysen, bekle. İşe girme. Önce kalbiniz söylesin.
– İyi diye nitelendirilen sanatçılar yaratır, büyük olan sanatçılar çalar. Gerçek sanatçılar ise aldığı siparişleri zamanında tamamlar.
– Yılda çeyrek milyar dolar kaybetmenin ne demek olduğunu bilen birkaç kişiden biriyim. Kişiliği çok iyi şekillendirir.
– Newton veya Picasso gibi en büyük figürler risk almaya istekliydi ve çoğu zaman başarısız olabilirdi.
– Orijinal olmayan bir şey yapmaktansa, ürünün gelecekteki gelişimi hakkında emin olmamayı tercih ederim.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Steve Jobs’un Hayatı Hakkında Bilinmeyen 7 İlginç Gerçek!” okumak için buraya tıklayın.
“Elon Musk’un İlham Veren 20 Sözü!” okumak için buraya tıklayın
“Steve Jobs Hakkında Çekilmiş 3 İlginç Film!” okumak için buraya tıklayın.

“Hayata Dair 20 İlginç Steve Jobs Sözü” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı