Start Up’ların Satış Sorunları - Moblobi.com
Yaşam

Start Up’ların Satış Sorunları


Küçük ekiple dev bir okyanusta mücadele eden startup’ların en büyük sorunlarından bir tanesi de satış.

Özellikle yazılım ve uygulama odaklı küçük startup’ların finansal tarafta kendisini döndürebilmesi için başlangıçta ya küçük çaplı satışlardan fon sağlaması gerekiyor ya da bir melek yatırıma ihtiyacı oluyor.

Tabi dijital pazarlama ve satış kanallarının çeşitlenmesiyle aslında bu alan da kendi alt uzmanlık bölgelerini oluşturuyor. Çok uluslu bir şirketteki pazarlama dinamikleri ile yeni nesil startup pazarlama ve satış dinamikleri birbirinden oldukça uzakta.

Moblobi.com olarak çok sayıda yeni girişimci ile yaptığımız fikir alış verişinde satış konusunda oldukça iyimser??? olduklarını görüyoruz. Yalın girişimcilik anlamında satış tahminlerinin çalışıp çalışmadığını genellikle test etmiyorlar. Satmaya çalıştığınız ilk 10 kişiden ya da şirketten (B2B ya da B2C) sonuç alamadıysanız ürün ya da hizmetinizde ufak değişiklikler yaparak yeniden farklı 10 kişi ya da şirkete satmaya çalışın. Gene olmadıysa uzman kişilerin fikirlerini alarak son defa başka bir 10’lu grupta deneyin. Bu sefer de hiç kimseye satamadıysanız büyük ihtimalle 100.000 kişiye de satamayacaksınız. Şundan emin olun ki ilk 10’lu grup sizin global bir şirket olup olamayacağınız konusunda birçok ipucu verecek.

Start up’lar başta olmak üzere tüm ölçeklerde mobil, dijital, teknoloji ürün ve hizmeti sunan şirketlere satış için bir çözüm sunan yapıyı Moblobi.com olarak oluşturduk. İsmi Lobixo.com . Bu platformda ürün ya da hizmetinizi bir kampanya oluşturarak kullanıcılara sunuyorsunuz. Tek bir şar şart var. İndirim, fırsat ya da avantaj sunmak. Sunduğunuz indirim, fırsat ya da avantajın büyüklüğüne göre kampanyanıza talep oluyor. Moblobi.com’un iştirakleri arasında olan Lobixo.com, mobil, dijital, teknoloji şirketlerine satış ve pazarlama tarafında bir çözüm olarak yer alıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı