Gelmiş Geçmiş IMDB Puanı En Yüksek 20 Film!

Film severlerin izlemek istediği filmi seçerken dikkat ettiği konulardan biri de imdb puanıdır. İzleyebileceğiniz imdb yüksek filmler listesi, haberimizde...

Hafta sonları, özel günlerde veya yalnız kalmak istediğimizde çoğu zaman film tercihleri yaparız. Film tercihlerimizi yaparken de genellikle birçok olumlu yanıt almış ve kişiler tarafından beğenilmiş filmleri tercih ederiz. Toplumun büyük bir kısmının film izlemek için araştırma yaptığı yerlerden biri bildiğimiz gibi IMDB. İzlemekten keyif alacağınız imdb yüksek filmler, haberimizde…

Keyifle izlenebilecek imdb yüksek filmler:

1- Esaretin Bedeli (1994)

Listemizin ilk sırasında yer alan Esaretin Bedeli, içerik olarak bir dram filmi. 142 dakika boyunca konusuyla sizleri ekran başından ayırmayacak olan yapımın yönetmenliğini Frank Darabont yönetmiş. Filmin konusu ise şöyle: Hapishaneye girmiş Andy Dufrense, genç ve yakışıklı bir bankerdir. Karısı ile birlikte karısının sevgilisini de öldürme suçu sebebiyle yargılanır. Yargılama sonrası ise ömür boyu hapis cezası alır. Shawsank Hapishanesi’nde ise işkence, dayak ve tecavüz gibi olaylar yaşanmaktadır. Andy ise yaşanan tüm bu durumlar karşısında bile iyimser ve hayata bağlıdır.

2- Baba (1972)

imdb puanı yüksek filmler arasında olan efsane film Baba, 1940 ve 1950 Amerika’sında, bir italyan mafya ailesinin öyküsünü konu ediniyor. Yaşanan suikast girişimi sebebiyle Don, işleri yönetemeyecek duruma gelmiştir. Ailenin başına ise Michael ile ağabeyi Sonny geçmiştir. Danışmanları Tom’un yardımıyla diğer ailelere savaş açan Corleone ailesi bir şeyleri değiştirmeyi amaçlar.

3- Baba 2 (1974)

İlk filmin devamı niteliğinde olan film aynı yazar ve yönetmen tarafından ustaca eserleştirilmiş. Genç Carleone Amerika’ya yeni ayak başmıştır. 1917 yılında en ünlü mafya babalarından birini öldürünce çevresinde büyük bir nam salmış ve korkulan isimlerden biri olmuştur. Baba 2 filmi; eleştirmenler tarafından bir önceki yapıma göre daha olumlu tepkiler almıştır.

4- Kara Şövalye (2008)

imdb en iyi filmler listesindeki Kara Şövalye, tehditkar tavırlarıyla bilinen ve halk için çok tehlikeli olan Joker sebebiyle kaos yaşanmaya başlanan Gotham Sokakları’nın kurtarıcısı olan Batman‘ın hikayesini konu alıyor. Filmin yapımcılığını Cristopher Nolan üstleniyor. Filmin içerdiği türler arasında aksiyon, suç ve drama yer alıyor.

imdb yuksek filmler moblobi

5- 12 Öfkeli Adam (1957)

12 Öfkeli Adam, cinayet ile suçlanan genç bir adam ile bu konuda karar verecek olan 12 jüri üyesinin geçirdiği karar sürecini konu alıyor. Babasını öldürmekle suçlanan Latin Amerikalı genç jürilerin oylamasına göre cezaya çarptırılacak 12 jüriden 8 numaralı Davis suçsuz hükmüne oy veriyor. Diğer jüri üyelerini ikna etmeye çalışırken;  jüri üyelerinin suçlu kararı vermesindeki yabancı düşmanlığı ile kişisel sebepler ortaya çıkıyor.

6- Schindler List (1993)

Oskar Schindler adlı bir Alman işadamının 2.Dünya savaşı zamanında Polonya topraklarında kurmuş olduğu fabrikada çalıştırdığı Yahudi işçileri çalıştırması ve 1100 kişiyi kurtarmasını konu alıyor.

7- Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

Tek yüzüğün yok edilmesi için verilen mücadeleyi konu ediniyor. Karanlıklar Lordu Sauron’un orduları büyüdükçe büyümektedirler. Frodo ve en yakın dostu Sam korkunç yolculuğun ortasında hüküm dağına doğru yaklaşmaktadırlar.

8- Ucuz Roman (1994)

en iyi filmler ımdb sıralamasında yüksek puan alan filmlerden biri de Ucuz Roman‘dır. Filmin konusu ise şöyle: Honey Bunny ve Pumpkin, hayatlarına hareket katmak isteyen iki gençtir. İki eski gangster olan Vincent Vega ile Jules ise her zamanki sıradan işlerinden birini yapmak için, bu defa da patronlarına ödemesini geciktirmiş olan bazı sahtekar gençleri vurmaya giderler. Cesur bir boksör ise para karşılığında hile yapmayı red eder. Ardından da şehirden kaçar. Filmde kader, bu ikili karakterleri bir araya getirecektir.

9- İyi,Kötü ve Çirkin (1996)

Üç silah arkadaşının maceralarını konu ediniyor. Ortak bir hedefe doğru yol almakta olan silah arkadaşları aslında kader olarak da yolları kesişmiş yol arkadaşlarıdır. Bu kişiler dönemin Amerikan iç savaşı bir araçtır. İyi ile Çirkin’in risk barından ancak iyi para getiren işleri mevcuttur. Bir birlerini önce adalete teslim edip ödülleri alıyorlar ve daha sonrasında kurtarıyorlar. 1994 yapımı olmasına rağmen hala daha sıralamada yerini koruyor.

10- Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)

Filmde, dünyanın kaderini değiştirecek tek bir yüzük ve onu yok etmek için yola çıkmış kardeşlerin hikayesini konu ediliyor. Yıllar öncesinde Sauron’un dövmüş olduğu ve de Orta dünyadaki topraklara sadece kan getirmiş olan yüzüklerin en sonuncusu ortaya çıkıyor. Amcasından aldığı yüzün başına neler açacağından habersiz Gandalf adındaki büyücünün anlattıklarıyla dehşete düşen Frodo bu yüzüğü yok etmek için yollara düşer.

11- Dövüş Klübü (1999)

Hayatının sıradanlığına kapılmış Jack sıradan bir sigorta memurudur. Uzun süredir ‘İnsomnia‘ uykusuzluk hastalığından şikayetçidir. Sorunlarından kurtarabilmek için grup terapilerine katılmaktadır ve burada Marla adındaki bir kızla tanışır, tabi hayatına Tyler Durdenda girecektir. Tyler, Jack’i hayatını değiştirecek dövüş klübüyle tanıştıracaktır.

12- Forest Gump (1994)

Forest Gump düşük I.Q sahibi genç bir adamdır. Jenny adındaki kızla tanıştığında ona aşık olur. Gump bir çok kişilerle kaza eseri tanışır bunlara Kennedy, Nixon ve Elvis’de dahil. Gump tamamen tesadüf olarak Vietnam savaşına ve Amerika’yı etkileyecek tarihsel olaylara dahi şahitlik eder hatta rol alır.

gelmis gecmis imdb yuksek filmler moblobi

13- Başlangıç (2010)

Filmin başrol karakterlerinden olan Leonardo DiCaprio bu Nolan yapımında, çok yetenekli bir hırsız olan “Dom Cobb” ile karşımıza çıkıyor. Bu karakterin uzmanlığı ise en savunmasız ve karanlık olduğu rüya görme sırasında, bilinçaltındaki derinliklerinde yer alan değerli sırları ortaya çıkararak, çalmaktır. Filmin içerisinde rüyaların katmanları arasında kaybolmaya hazır olsanız iyi olur.

14- Yıldız Savaşları: Imparator (1980)

İmparator Darth Vader, asileri ezer ve evreni kendi hakimiyeti altına almak için çalışır. Casus robotların yardımıyla asilerin bulundukları merkezin Hoth gezegeninde olduğunu öğrenir ve tüm birliklerini oraya gönderir. Luke, Han Solo, Prenses Lea Bulut şehrine kaçarlar. Luke bu arada Yodayı bulmak ve jedi eğitimini tamamlamak için yola çıkar.

15- Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)

Yüzük kardeşliği üyelerinin çıkmış olduğu yolda, kardeşliğin bozulmasının ardından başlarından geçen olayları konu ediniyor. Filmde yer alan kardeşler, grup halinde Orta Dünya’da tehlikeli olan yerlerde farklı maceralar yaşarlar, yeni kavimleri keşfederler ve ayrıca unutulmuş medeniyetler ile de tanışırlar.

16- Matrix (1999)

Yaşanan gerçeklik ve yaşananın ötesinde olan gerçeklik. Birinde rüya diğerinde ise Matrix. Neo, tehlikeli bir adam olan Morpheus’un gerçeği bildiğine inanıyor. Neo , bir gece başka bir dünyaya götürebilecek güzel bir kız olan Trinity ile tanışır. Götüreceği dünyada ise Neo Morpheus’u bulur; böylece Matrix’in aslında ne olduğunu da öğrenir.

17- Sıkı Dostlar (1990)

Henry Hill adındaki bir gangster arkadaşları Jimmy Conway ve Tommy De Vito ile birlikte soyguna karışırlar. Gözlerini en tepeye dikmiş olan iki arkadaş, soyguna katılmış olan diğer kişileri de öldürürler. Böylece de mafya içinde yükselmeye başlarlar. Bu durum Henryi’ olumsuz derecede etkilemiştir ve bu konuda bir adımlar atması gerekmektedir.

18- Guguk Kuşu (1975)

Guguk Kuşu adlı bu film, muhteşem bir sinema klasiği olarak kabul edilir. Randle P.McMurphy, tutuklu olduğu cezaevinden kurtulabilmek deli taklidi yapar. Bu karakterin dramını konu alan filmde, Jack N. ise önemli bir performans sergilemektedir. Mahkumun tavırları cezaevi oteritesinin gözüne batmaya başlayınca bir süre sonra akıl hastanesine teşhis için gönderilir ve ardından kanaat doğrultusunda akıl hastanesine yerleştirilir.

19- Yedi Samuray (1954)

Haydutların saldırıp ve yağmaladığı fakir bir köyü korumaya çalışan samurayların hikayesini anlatıyor. Usta Samuray Kambei’nin fedakarlığı ve de cesaretine şahit olmuş olan bir grup köylü ise ondan köylerini haydutlardan korumasını isterler. Usta ise bu isteklerini kabul eder. Yanına dört samuray daha alarak köyü savunmaya girişen Kambei herkesin sevgisini kazanır ve bir süre sonra köylülerede eğitim vermeye başlar. Ancak bu sırada haydutlar köye saldırmak için vakit kollamaktadırlar.

20- Yedi (1995)

Film, seri cinayetler işleyen katilin peşine düşen iki dedektifin hikayesini konu ediniyor. Bir seri katil 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi tarzıyla öldürmektedir. Hristiyanlık inancına göre ise kibir, şevhet düşkünlüğü, açgözlülük, kıskançlık, yıkıcılık, tembellik ve oburluk bu bu yedi ölümcül günah arasındadır.

Peki sizin imdb yüksek filmler listesinde en favori filminiz hangisi? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Tüm Zamanların En Sevilen 10 Fantastik Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix’te İzleyebileceğiniz 7 İlginç Savaş Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tüm Zamanların En İyi 5 Robot Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Ömer Talha Alioğlu

Ömer Talha Alioğlu

Merhaba, ben Ömer. Grafik Tasarım bölümü son sınıf öğrencisiyim. Sanatsal konular üzerinde eğitim almış olsam da; Tarih, Teknoloji, Oyun, Askeri gelişmeler konularında bilgi sahibiyim. Günümü internette geçerip neler olduğunu yakından takip ederim. Sosyal yaşantımın yanında sanal yaşantımın da olduğunu söyleyebilirim. Yerinde takılıp kalanlardan değil ileriyi düşünüp hareket edenlerdenim. Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı