Türkiye'nin İlk Çocuk Girişimcilik Merkezi Açıldı! - Moblobi.com
Yaşam

Türkiye’nin İlk Çocuk Girişimcilik Merkezi Açıldı!


Fikir Değirmeni Çocuk Kuluçka Merkezi, Türkiye’nin ilk çocuk girişimcilik merkezi oldu. Proje, geleceğin girişimcilerinin yetişmesine katkı sağlıyor olacak.

9-17 yaşındaki çocuklar, 2 yıl boyunca hafta sonları fikir, proje ve iş geliştirme alanlarında eğitim alacak; girişimcilik ve startup ekosisteminde faaliyet gösteren Workinton şubelerinde çalışmalarını sürdürecek. Çocuklar, “akademi eğitimi”, “kulüp eğitimleri”, “etkinlikler” ve “kuluçka eğitimi” olmak üzere 4 farklı modelde eğitim görecek.

Girişimcilik bilincinin küçük yaşta aşılanması gerektiğini düşünenlerden olan Fikir Değirmeni Çocuk Kuluçka Merkezi’nin kurucusu Burak Kartal, çocukların Workinton’un yenilikçi ve ilham verici olan çalışma ortamında hem farklı başarı hikayelerini dinleyecek hem de kendi hikayelerini oluşturma fırsatı yakalamış olacaklarını belirtti.

Fikir Değirmeni Çocuk Kuluçka Merkezi Ile birlikte artık çocuklar yenilikçi ve yaratıcı iş fikirleri geliştirebiliyor olacak. Workinton CEO’su Pınar Massena ise bu projeden yararlanan çocukların, Workinton’da çalışan ablaları ve abi sayesinde vizyonlarına yeni bakış açıları kazandıracaklarını; Türkiye’nin kazanacağı çok başarılı girişimler ortaya çıkacağını paylaştı.

Türkiye’nin ilk çocuk girişimcilik merkezi olan Fikir Değirmeni Çocuk Kuluçka Merkezi’nde dersler başladı. Moblobi.com olarak girişimcilik ruhunun çocukluktan itibaren oluştuğunu ve bu ruhun kaybedilmemesi için büyüklerin çocuklara yol göstermesi ve destek olması gerektiğini düşünüyoruz. Geçtiğimiz günlerde “Çocuklarınızı Girişimciliğe Hazırlayın!” haberimizde de bunu sizlerle paylaşmıştık.

Biz de çocukların hem fikren, hem ruhen hem de kişisel gelişimine önemli derecede katkıda bulunacağını düşündüğümüz bu projeyi heyecanla ve merakla izliyor olacağız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı