Farklı Ülkelerden 200’den Fazla Influencer Biraraya Geldi!

Moblobi.com olarak Türkiye’de bu yıl ikincisi düzenlenen INFLOW Global Summit’18 ‘deydık. Etkinlikten görüş ve izlenimlerimizi sizinle paylaşmak istedik. Ama önce INFLOW Global Summit nedir bilmeyenler için kısaca biraz bilgi verelim.

INFLOW Global Summit’18, iş dünyasıyla influencer’ları bir araya getiriyor. Hem Türkiye’den hem de dünyadan çok sayıda influencer, çeşitli paneller ve atölyelerde katılımcılarla buluşuyorlar ve ayrıca markalar ile biraraya geliyor, birebir görüşmeler yapabiliyorlar. 30’dan fazla ülkeden 100’e yakın influencer ile, Türkiye’den 100’den fazla influencer yani toplamda 200’den fazla influencer ile pek çok sektörden marka etkinlikte yer alıyor.

INFLOW Summits, iki yıl içerisinde Türkiye’de ve dünyada 5 farklı destinasyonda, 10 önemli etkinlik gerçekleştirmiş ve bu etkinliklerde 533’ü influencer olmak üzere 2 bini aşkın katılımcı yer almış. Four Seasons, Türk Hava Yolları, Qatar Airways gibi dünya markalarının da yer aldığı 74 marka etkinlikte yerini almış ve etkinlik 541 milyon kişiye erişmiş.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın desteklediği etkinlik, aynı zamanda İstanbul’un bilinirliğine de katkıda bulunuyor. Yabancı ülkelerden gelen influencer‘lara bir İstanbul turu da düzenleniyor ve onlara İstanbul’u tanıtıp; turizmin geleceğine de katkıda bulunuyor.

INFLOW Summits Kurucu Ortağı Afşın Avcı, bu etkinliğe katılan ve milyonlarca takipçisi olan influencer’lar aracılığı ile ülkenin tanıtım çalışmalarına %10’luk bir katkı sağlamayı amaçladıklarını paylaşıyor.

Dünyada 1 milyon doları geçen ve Türkiye’de 35 milyon TL’lik bir pazara ulaşan Influencer Pazarlaması, hızla büyüyor. Türkiye’de Influencer Pazarlaması’na yatırım yapan marka sayısı 1.000’i aşmış durumda. Alanında etkili olan bir influencer’ın aylık geliri ise günümüzde 20 bin TL’yi aşabiliyor. Dolayısı ile hem yeni bir meslek hem de markaların yeni bir pazarlama kanalı olarak oldukça önemli olan influencer‘lar bu etkinlikte markalarla da biraraya gelebiliyor.

Şimdi etkinliğin ilk gününde neler oldu, dikkat çeken başlıklar nelerdi, Moblobi.com oradaydıkl, izlenimlerimizi sizinle paylaşalım…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

 

1 2 3 4 5 6 7Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı