En Popüler Web Diziler

Günümüzde internetin önlenemez yükselişi nedeni ile TV’nin etkisini kaybetmeye başlaması, web ortamındaki dizilerin hızlı bir yükseliş yakalamasına yol açtı. Bu dizilerin en büyük avantajlarından biri istediğiniz zaman istediğiniz yerden izlenebiliyor olması. Özellikle gençler, bu dizilere büyük ilgi duyuyor. Son yıllarda artan bu trend’in en gözde dizileri neler öğrenmek ister misiniz? İşte, en popüler web diziler

En Popüler Web Diziler

1. The Witcher

Senaryosunu Lauren Schmidt’in yazdığı dizinin ilk sezonu, 20 Aralık 2019 tarihinde yayınlandı.

Oldukça popüler ve online bir dizi-film izleme sitesi olan Netflix’te yayınlanan dizinin konusu; uzun yıllar boyunca huzur içinde yaşayan insanların elfler ve cüceler ile savaşmasını ele almakta. İlk sezonu ile büyük yankı uyandıran dizinin 2. sezonu da yayımlanmış durumda. Tahmin edersiniz ki dizinin devam sezonları da gelecek!

The Witcher dizisinin oyuncu kadrosunda ise Henry Cavill ve Anya Cholotira gibi ünlü isimler bulunmakta.

2. Breaking Bad

Efsane diziler arasına girmeyi başaran Breaking Bad dizisinin ilk bölümü 20 Ocak 2008 tarihinde yayınlanmıştır.

Toplam 5 sezon süren dizinin son bölümü ise 2013 yılında yayınlandı. 50 yaşında bir kimya öğretmeni olan Walter White’ın yaşam öyküsü dizinin konusunu oluşturmakta. Bir kimya öğretmeni olan White, ailesini geçindiremeyince ek iş olarak bir yıkamacıda işe girer ve bundan bir süre sonra akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Bunun sonrasında ise White, okuldan bir öğrencisi ile uyuşturucu ticaretine başlar. Bu şekilde hayatı değişen White, sadece kendini değil çevresindeki herkesin hayatını etkiler.

3. Vikings (Vikingler)

Dizinin hikayesi, gerçek yaşama ve karakterlere dayanmakta.

Vikingler için dizi ismi ve konusunun birebir örtüştüğünü söyleyebiliriz. Dizide 8. yüzyıl ila 11 yüzyıl arasında yaşamış olan vikinglerin maceraları anlatılıyor. Aksiyon ve tarih içerikli bu dizi bütün dünyada oldukça yoğun beğeni toplamaktadır.

4. You

Caroline Kepnes’ın romanından esinlenerek yazılan dizi, Amerikan psikolojik gerilimini anlatıyor. Dizi ilk olarak 2018 yılında Netflix platformunda yayınlanmaya başlandı.

5. Hakan: Muhafız

Son olarak Hakan: Muhafız dizisini sizlere aktaracağız. 14 Aralık 2018 tarihinde yayımlanan dizi, Netflix’in Türkiye’de çektiği ilk dizisi olarak dikkat çekmekte.

Dizi, günümüz İstanbul’unda geçmektedir. İstanbul’da yaşayan bir gencin, şehri ölümsüz bir düşmandan koruması anlatılıyor.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Şu Ana Kadar En Çok Beğenilmiş 20 Yabancı Dizi” okumak için buraya tıklayın.
“Netflix’te En İyi 8 Zombi Dizisi” okumak için buraya tıklayın
“Çocukların İzleyebileceği 8 Netflix Çocuk Dizisi!” okumak için buraya tıklayın.
“Türkiye’de En Çok İzlenen 8 Yabancı Dizi!” okumak için buraya tıklayın.

“En Popüler Web Diziler” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı