Elon Musk, Sondaj Tünelinin İlk Videosunu Yayınladı! - Moblobi.com
Yaşam

Elon Musk, Sondaj Tünelinin İlk Videosunu Yayınladı!


Yeni Bir Sondaj Projesi

Geçen yıl, Elon Musk, trafikten kaçınmanın bir yolu olarak Twitter aracılığıyla “bir tünel açma makinesi yapmak ve kazmaya başlamak” niyetini açıklamıştı. Daha sonra inisiyatif için akıllı bir isim paylaştı – The Boring Company – ve bilgi hala çok az olmasına rağmen, proje çok güzel görünüyor. Artık fütüristik konsept videolu bir web sitesi var ve bu hafta, Boring Company’nin ilk sondaj makinasının markalı kanıtı internete girdi ve çok büyük görünüyor. Videoyu aşağıda izleyebilrisiniz:

Trafiğe Çözüm

Elon Msuk 2016’da Hyperloop Pod Yarışmasının ilk aşamasında tünelin konseptiyle ilgili konuşmuştu. “Gerçekten basit ve bariz bir fikir” olarak nitelendirmişti. Sonrasında, daha fazla altyapı ve düzenleyici onay gerektiren, hava yolu taşıtlarına oranla trafik sıkışıklığına daha pratik bir çözüm getirdiğini düşünen Bloomberg’e açıklama yaptı.
SpaceX’in Mars’ı kolonize etmeyi planlaması, Tesla’nın kendi kendine çalışan otomobilleri ya da Neuralink’in beyinlerimizi makinelerle birleştirmeyi hedefleyen teknoloji kadar havalı olmasa da kentsel alanlardaki taşıt tıkanıklığını yönetmek için yerdeki basit bir deliğin yapabilecekleri küçümsenemez.
Dikkat çeken bir teknoloji üzerine kurulu pratik yenilikleri ortaya koymak için Elon Musk’ın sicili göz önüne alındığında, diğer girişimleri gibi Boring Company’nin de ses çıkarmaya başlaması uzun sürmeyecek gibi görünüyor. Açıkçası, bunun ilk adımı, web sitesine bir mağaza ekleyerek Elon Musk’ın geçen ay sergilediği havalı ürünlerin bir kısmını satmaya başlayabilmesi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı