Dünyamıza Çok Benzeyen Bir Gezegen Bulundu! - Moblobi.com
Yaşam

Dünyamıza Çok Benzeyen Bir Gezegen Bulundu!


Kepler Uzay Teleskobu aracılığıyla GüneşSistemi dışında, 145 ışık yılı gibi bir uzaklıkta bulunan ve Dünya’nın iki katı büyüklüğünde olduğu tahmin edilen bir gezegenkeşfedildi. Yeni keşfedilen Wolf 503b adlı gezegen, Başak Takımyıldızı içinde bulunuyor.

Bilim dünyası gün geçtikçe gelişiyor ve bu konularda yapılan araştırmalar insanların ilgisini ve dikkatini çekme yolunda ilerliyor. Wolf 503b, ısı kaynağı olan bu yıldıza çok yakın olduğu için inanılmaz derecede sıcak bir gezegenolduğu kanıtlanmış durumda. Her 6 altı günde bir yıldızının etrafında tur atan bu gezegenin, yıldızıyla olan uzaklığı sadece 579.100 kilometre. Yapılan açıklamalar bu yönde. Bu gezegenin en önemli özelliklerinin başında gelen şey ise, parlak bir yıldızı olması ve keşfedilmiş tek gezegenolması olarak biliniyor.

Bu gezegen dünyamıza nasıl bu kadar benziyor?

Bu kadar yakınımızda başka bir yıldız olan gezegenin, nasıl özelliklere sahip olabileceğini bir ilk olarak simülasyon programlarından değil de canlı olarak görebilme fırsatına sahip olabiliyoruz. Ayrıca bu gezegen bize dev bir Dünyanın nasıl bir doğaya sahip olabileceğiyle ilgili de çok fazla bilgi sağlayacak ve bizleri aydınlatıcı nitelikle olacağa benziyor.

Peki bu gezegende 1 yıl kaç gün sürüyor? Ne tip yaşam koşullarına sahip? Bu gezegende hayat belirtileri var mı?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı