Dünyadaki En Zengin İnsanların Evlerinin Değeri

Dünyanın en zengin insanları, birçok alanda olduğu gibi evleri konusunda da bir hayli iddialı! Son derece lüks ve hayret verici derecede pahalı olan bu evler, görünüşleri ile de büyük etki uyandırıyor. Biz de bu milyarderlerin sahip oldukları en pahalı 6 evi sizler için sıraladık. İşte, dünyadaki en zengin insanların evlerinin değeri!

Dünyadaki En Zengin İnsanların Evlerinin Değeri

– Bill Gates

Dünyanın en zengin insanları alanında üçüncü sırada yer alan Bill Gates, aynı listedeki insanların içerisinde en pahalı eve sahip.

66 yaşındaki Bill Gates’in vaktinin büyük bir kısmını geçirdiği ve Washington’da bulunan evinin günümüzdeki değeri tam 170 milyon dolar! 66.000 metrekarelik bu malikane, oldukça lüks ve son teknoloji ile donatılmış durumda.

– Jeff Bezos

Dünya e-ticaret imparatoru olan 58 yaşındaki Jeff Bezos, dünya zenginler listesinin en başında bulunan isim.

Dünyanın en zengini olan Jeff Bezos, Amerika’nın en büyük toprak sahipleri listesinde ve 26. sırada bulunuyor. Amerika’daki topraklarının 5.35 dönümlük bir bölümünde lüks evi bulunan Jeff Bezos’un bu evinin değeri 67 milyar dolar! Washington Gölü’nün kıyısında olan bu ev, son derece lüks ve teknolojik donanımı ile de dünyanın en iyi evlerinden bir tanesi.

– Warren Buffet

Dünyanın en zengin insanları listesinin 4. sırasında bulunan Warren Buffet, aynı listedeki insanlar içerisinde en pahalı 3. eve sahip.

Dünyanın en iyi yatırımcılarından biri olan Buffet, 1958 yılında 31 bin 500 dolara satın aldığı Omaha’daki evinin günümüzdeki değeri 65.5 milyar dolar. 1921 yılında inşa edilen bu ev, 6500 metrekarelik bir arazide bulunmaktadır.

– Mark Zuckerberg

Dünyanın en genç zengin girişimcilerinden bir tanesi olan Mark Zuckerberg, 2011 yılında satın aldığı Kaliforniya’da bulunan evinde yaşamını sürdürüyor.

2011 yılında bu evi 17 milyon dolara satın alan Mark, daha sonraki yıllarda evinin çevresinde bulunan 4 evi de satın alarak evini ve arazisini oldukça genişletti. Günümüzde ise Mark Zuckerberg evinin güncel değeri 55.5 milyon dolar olarak lanse edilmekte.

– Larry Ellison World

Kapsamlı ve son derece geniş bir gayrimenkul portföyü sahibi olan Larry Ellison World, vaktinin büyük bir kısmını Kaliforniya’da bulunan evinde geçirmektedir.

16. yy Japon mimarisi ile inşa edilen bu inanılmaz ev, 2.3 dönümlük insan yapımı bir göle de sahip. Ellison’un sahip olduğu bu evin güncel değeri ise 49. 3 milyar dolar.

– Michael Bloomberg

Eski New York belediye başkanı olan 80 yaşındaki Michael Bloomberg, son derece kabarık olan emlak listesinde yer alan 45 milyar dolar değerindeki evi, en pahalı gayrimenkulü durumunda.

New York şehrinin Manhattan eyaletinde bulunan ev, oldukça şık ve göz alıcı.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Dünya’daki En Zengin 10 İnsanın Yıllık Servetleri!” okumak için buraya tıklayın
“Dünyanın En Zengin İnsanlarının 10 İlginç Hobisi!” okumak için buraya tıklayın.
“Amazon’un Kurucusu Jeff Bezos Kimdir?” okumak için buraya tıklayın.

“Dünyadaki En Zengin İnsanların Evlerinin Değeri” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı