Dijital Sanat Alanında Bilmeniz Gereken 8 İsim

Hayatımız teknolojiyle eş zamanlı olarak dönüştükçe gerçek olan her şey dijitale uyarlanıyor. Örneğin; artık hayatımızda e-spor denen bir kavram var. Aynı şekilde sanatlar da tamamen dijital üzerinden yapılabiliyor. Peki, dijital sanat alanında mutlaka takip etmeniz gereken önemli sanatçılar kimlerdir?

Dijital Sanat Alanında Bilmeniz Gereken 8 İsim

1. Jason Naylor

Jason Naylor, kendine has bir tarzı olan siyahların üzerine parlak ve zıt renkler ile yaptığı resimlerle tanınan bir sanatçı.

Yarattığı çalışmalar ile insanlara pozitif enerji göndermeyi amaç edinmiştir. Jason’un çalışmalarını görmek için internet sitesini ziyaret edebilir ya da Instagram’da jasonnaylor kullanıcı adıyla aratabilirsiniz.

2. Stephen Mcmennamy

Stephen Mcmennamy, çok alakasız iki objeyi alıp birbirleri ile birleştirip ilginç yeni cisimler ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Örneğin; bir köpek vücudunun kafasını Photoshop ile karnabahara çeviriyor. Stephen Mcmennamy, bu yaptığı işleri combo fotoğraflar olarak adlandırmakta. Sanatçının çalışmalarına, Instagram’da mcmennamy kullanıcı adıyla ulaşabilirsiniz.

3. Malgorzata Kmiec

Malgorzata Berlin’de yaşayan dijital bir sanatçı. Özellikle son derece ilgi çekici ve renkli portreleri ile tanınmakta. Kendisi, sihre inanmayan insanların henüz sanatla tanışmadığını düşünüyor.

4. Erik Johansson

Erik Johansson, gerçek üstü fotoğraflar ortaya çıkartan bir sanatçı. Kendi çektiği fotoğrafları bilgisayarda işleyip ilginç projeler üretiyor.

Erik’i özel kılan en önemli özelliği ise stok görsel kullanmaması. Tüm projeleri, kendi çekmiş olduğu fotoğrafları birleştirerek oluşturuyor. Erik Johansson’a, Instagram’da erik.joh kullanıcı adıyla ulaşabilirsiniz.

5. Jeszika Le Vye

Jeszika, hayal gücü yüksek bir dijital sanatçı. Bilim kurguyu ve fantezilerini birleştirerek ortaya özgün işler çıkartmakta.

Psikolojik ve felsefik görseller oluşturmayı seviyor. Jeszika’nın çalışmalarına; jeszika_levye Instagram kullanıcı adı ile ulaşabilirsiniz.

6. Aditya Aryanto

Endonezyalı fotoğraf sanatçısı olan Aditya, fantastik montajlara imza atmakta. Dijital ortamda hayvanları normalde olmadıkları yerlere eklemekte ya da geometrik şekillere benzetmekte profesyonel. Aditya’nın çalışmalarına ulaşmak için Instagram’da ditpict kullanıcı adı ile aratabilirsiniz.

7. Nik Ainley

Nik Ainley; National Geographic, Starbucks ve Nike gibi büyük şirketlerle çalıştı.

Geçmişte fizik öğrencisi olduğu zamanlarda bu sanat ile tanışmış ve fizik ile sanatı başarılı bir şekilde harmanlayıp başarılı eserler üretmektedir.

8. Uğur Gallenkuş

Türk dijital sanatçı Uğur Gallenkuş, savaşın kötü yanlarını sanatı ile gözler önüne sermektedir. Bir savaşta çekilmiş resimle mutlu insanların resmini birbiriyle birleştiriyor ve savaşın acımasızlığını bize gerçekçi bir şekilde sunuyor.

Çalışmaları dünyanın birçok yerinde sergilenen Uğur Gallenkuş’un Instagram profiline ugurgallen kullanıcı adı ile ulaşabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Dijital Sanat Nedir? Bizlere Neler Sunuyor?” okumak için buraya tıklayın.
“Geleceğin Sanatı, Dijital Sanat ile Tanışmış Mıydınız?” okumak için buraya tıklayın
“Google, O Çok Ünlü Tabloyu Gerçeğe Dönüştürdü!” okumak için buraya tıklayın.

“Dijital Sanat Alanında Bilmeniz Gereken 8 İsim” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı