Dijital Kimliğinizi Oluşturdunuz Mu?

Bugünün dünyasında her birey kendi kimliğini yanısıra bir de dijital bir kimliğe sahip ve bu dijital kimlik hem iş hem de özel hayat açısından oldukça önemli. Ancak dijital kimlik kullanımında Türkiye maalesef henüz son sıralarda yer alıyor.

Dijital kimlik, organik olarak web dünyasındaki kişisel bilgilerimizin kullanımından ve de çevrimiçi eylemlerimizin yarattığı gölge verilerden oluşuyor. Özellikle ABD, Japonya gibi ülkelerde ve Avrupa Birliği ülkelerinde önemi giderek artıyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde her bireyin sahip olması gereken Dijital Kimlik kavramını ve bilinmesi gereken önemli noktaları Me Consultancy kurucusu ve Dijital Dönüşüm Danışmanı Murat Erdör ‘den aldık. İşte size 6 adımda “dijital kimlik” yönetimi:

Kişisel web siteleri:

Bireylerin dijital dünyadaki imajlarının oluşturulmasının temelinde kişisel web siteleri geliyor. Bu web siteleri aslında bireylerin dijital dünyadaki görünen yüzlerini oluşturuyor. Bireylerin, kişisel web sitelerini başarılı bir şekilde oluşturması ve organize edebilmesi, dijital dünyada kendilerini daha iyi yansıtmalarını ve hedef kitlelerinin de böylece güvenini kazanmalarını sağlıyor.

İşte “dijital kimlik” yönetimindeki diğer adımlar, haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı