Dijital Dünya Sanal Cemaatleri mi Yarattı?

Zaman hafif ve değişken bir algı. Bir geçmişte bir de gelecek zamanda yaşıyoruz. Şekil, madde aslında her şey somut. Zaman harekettir. Hareketin olmadığı yerde ise zamanı düşünemeyiz. Sosyal medya siteleri ve insanların etkileşimli olarak bir araya geldikleri ve haberleştikleri dijital ortamlar ‘sanal cemaatler‘ olarak tanımlandı. İnternet insanların kendini özgürleştirdiği bir alan haline geldi. Çok sayıda insan kendisiyle fiziksel bir temas halinde bulunmadan sanal cemaatler içinde kendisine kolaylıkla yer bulabiliyor.

Sanal cemaatlerin de tıpkı gerçek cemaatlerde olduğu gibi kendilerine ait dilleri vardır. İnsanlar Alışkanlıklarını gerçek yaşamlarından sanala, sanaldan da gerçeğe taşıyabiliyorlar. Sanal dünya, her geçen gün genişlemektedir. Sanal dünya gerçek dünyadan devamlı yeni göçler alıyor, kimimiz hızlı kimimiz yavaş ama hepimiz oraya doğru taşınıyoruz. Dijital ortamlarda ortaya çıkan benzer düşünceler etrafındaki kümeleşmelere sanal cemaatler diyoruz.

Peki bu sanal cemaatler nasıl oluşuyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı